13. november 2012 kell 3:17

Pealinna prügikunn

Ida-Viru suurärimees Nikolai Ossipenko sai enda kontrolli alla Eesti suuruselt kolmanda prügivedaja Adelan,  tõustes pealinnas suurimaks tegijaks.

Paljudele üllatuseks lõi Ossipenko osaühinguga Ekovir hiljuti Tallinna viie jäätmeveo piirkonna hankel hindadega platsi puhtaks. See tähendab ligi kolmandikku Tallinna prügiveoturust. Lubadused, et sellega laienemised ei piirdu, said kinnitust hiljutise konkurendi ostuga, millega Ossipenko kontroll suureneb juba üle poole Tallinna prügiveoturust.

Kahe suure, Ragn-Sellsi ja Eesti Keskkonnateenused (endise nimega Veolia Keskkonnateenused) järel on Adelan Prügiveod püsinud aastaid kolmandal positsioonil. 

Äripäeva andmetel on varem Adelani ostuks olnud teisigi huvilisi, kuid seni polnud ettevõte kaubaks läinud. Juriidiliselt on Adelani ostjaks Nikolai Ossipenko venna ja vennanaisega seotud osaühing Larif. Töötajateta firma on seni olnud ärilise tegevuseta. Mulluse ja tunamulluse müügikäibe real seisab ümmargune null.

Ossipenkol oli aga viie Tallinna prügiveopiirkonna võitmise järel vaja siin sillapead, sest seni oli ta tegutsenud ainult Ida-Virumaal.

Ühe Äripäeva allika arvates võisid Adelani omanikud ettevõtte müügist saada kuni miljon eurot.

Kuidas kommenteerivad ettevõtte ostu Nikolai Ossipenko, tema vend Viktor Ossepenko ja Adelan Prügiveod endised omanikud, loe tänasest Äripäevast.

Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Alyona Stadnik, Koit Brinkmann

Hetkel kuum