Indrek Kald • 23. detsember 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Tallink: palk niigi meil üle keskmise

Ametiühingu nõutav 20protsendiline palgatõus pole tegelikkust arvestav, pealegi on laevapere palk meil niigi üle riigi keskmise, teatas Tallinki personalijuht Vahur Ausmees.

Tallink Grupi personali- ja arendusdirektori Vahur Ausmehe kinnitusel on laevapereliikmete töötasu Eesti oludes konkurentsivõimeline juba praegu. "Laevaperede keskmine töötasu on hetkel 983 eurot kuus, kui lisada ka staažitasud, siis 1033 eurot kuus ehk umbes kümnendiku kõrgem kui Eesti keskmine töötasu (kolmandas kvartalis 930 eurot)," märkis ta pressiteates.

"Võrdluseks, majutus ja toitlustussfääris on Eesti III kvartali keskmine töötasu 605 eurot kuus. Tallinki pakutud +5,5% töötasude tõus tõstaks laevapereliikmete keskmise töötasu 1040 euroni kuus ja arvestades staažitasusid 1097 euroni kuus," lisas Ausmees.

Reedel teatas Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA), et Tallink pakub neile soovitust kolm korda väiksemat palgatõusu ning otsustas pöörduda küsimuse lahendamiseks riikliku lepitaja poole.

Tallink on Ausmehe sõnul ametiühingutega läbirääkimistele avatud. "Kuid kõik senised palganõudmised, mida oleme EMSA poolt kuulnud, on võetud laest ja ei arvesta tegeliku olukorraga," kinnitas ta.

Läbirääkimiste alguses nõudis EMSA laevaperedele tema sõnul keskmiselt 27protsendilist (olenevalt ametikohast 20-37%) palgatõusu. Tallinki juhtide ja ametiühingu kohtumiste tulemusena on järgmise aasta töötasude tõusu nõudmine kahanenud keskmiselt 20%ni (olenevalt ametikohast 15-26%ni).

Tallink on teinud ettepaneku töötasude tõusuks järgmisel aastal 5,5% ja 2015. aastal 3% võrra.

"Mõistan, et läbirääkimisteks võib valida igasuguseid taktikaid, kuid EMSA valitud tee ei aita kokkuleppele jõudmisele kuidagi kaasa. Tallink on avatud läbirääkimistele ja kokkuleppe leidmisele. Loodame, et riikliku lepitaja kaasamine tagab sõbralikuma ja asjalikuma dialoogi," kinnitas Tallinki personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt