Raivo Sormunen • 7. veebruar 2013
Jaga lugu:

Päev börsil: Draghi hakkab eurot alla rääkima

Analüütikud ootavad, et täna koosistuv Euroopa Keskpank jätab baasintressimäärad muutmata ning pangajuht Mario Draghi viitab Euroopa majanduse jätkuvatele ohtudele, üritades eurot "alla rääkida".

Euroopa ühisraha tõusis 1. veebruaril päevasiseselt juba üle 1,37 USA dollari, mis on euro viimase 14 kuu kõrgeim tase. Täna hommikul kell üheksa liikus euro 1,3538 dollari juures.

Majanduse ja võlakirjakriisiga endiselt vaevleva eurotsooni jaoks on jõudnud valuuta tugevneda juba tasemeni, mis võib hakata omakorda ise majandust negatiivselt mõjutama.

Seetõttu oodatakse, et Euroopa Keskpank jätab täna baasintressimäära endiselt rekordmadala 0,75% tasemele, kus see on olnud juba möödunud aasta juulist.

Vaikselt on hakatud rääkima ka uue kärpe võimalikusest. Kerget pessimismi tagasitulekut on näha ka pankadevahelisel laenuturul. 14. detsembri rekordmadala 0,314 protsendi tasemelt 0,38 protsendini üles roninud kuue kuu Euribori tõus on viimastel päevadel pidurdunud.

Aasia börsid on täna MSCI Asia Pasific indeksi alusel liikunud kokkuvõttes eilsete tasemete juures (-0,1% miinuses). Suuremaid liikumisi on olnud näha Jaapanis (-0,9%) ja Hiinas – Shanghai Composite indeks (-0,7%). Mõlema turu langust võib pidada kasumivõtmiseks. Jaapani Nikkei 225 indeks lõpetas eile viimase viie aasta kõrgtasemel ning Hiina börs on alates detsembrist teinud läbi korraliku ülespõrke.

Futuuride põhjal tõotavad Euroopa börsid alustada täna eile õhtuste tasemete juures.

Eestiga rohkemal või vähemal määral seotud ettevõtetest avaldavad täna eelmise aasta tulemused Danske Bank, Lemminkäinen, Statoil, Skanska ja Sanoma. Õhtul tulevad USAs numbritega välja muuhulgas Kraft Foods ja LinkedIn.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum