Raivo Sormunen • 20 märts 2013

LHV: Ekspress rohkem väärt

LHV Pank näeb oma värskes Eesti Ekspressi analüüsis, et meediafirma aktsia õiglane väärtus on 1,60-1,75 eurot ehk praegusest turuhinnast ligi 60% kõrgemal tasemel. Midagi üllatuslikku siin samas ei ole – sama hinnavahemiku määras pank aktsiale ka möödunud aasta septembris välja käidud analüüsis.

Pikemalt peatuvad analüütikud Joonas Joost ja Arno Tara Ekspress Grupi analüüsis ettevõtte dividendipoliitikal.Kui aasta aega tagasi sõnas ettevõtte juhtkond, et olemasolevad laenulepingud ei luba meediakontsernil dividende maksta, siis möödunud aasta juulis refinantseeritud laenulepingute järel on meediafirmal teatud suhtarvude täitmisel võimalik omanikutulu aktsionäridega jagada.

Ehkki Ekspress Grupp ei öelnud, millised suhtarvud tuleb dividendide maksmiseks täita, ootas LHV Pank meediafirmale 2012. aasta tulemuste baasil 0,01 eurost dividendimakset aktsia kohta.Meediagrupp otsustas möödunud aasta 2,5 miljoni eurose kasumi arvelt jätta aga dividendid maksmata.Värskes analüüsis oodatakse esimesi dividende nüüd alles kolme aasta pärast, kui 2015. aasta kasumi baasil võiks Ekspress Grupp maksta dividende 0,04 eurot aktsia kohta.

Hoolimata dividendide mittemaksmisest on LHV Pank Ekspress Grupi kasumlikkuse kiire paranemise osas optimistlik.Kui 2013. aastaks ootab pank meediafirmale väikest 4% käibekasvu (63 miljoni euroni), siis kasum peaks sel aastal hüppama 0,08 eurolt 0,15 euroni aktsia kohta.

Swedbank jättis Ekspress Grupi aastatulemusi analüüsides samuti aktsiale „tugeva ostusoovituse“ alles, kui kärpis aktsia hinnasihti 1,40 eurolt 1,30 euroni.

Ekspress Grupi aktsia sulgus eile Tallinna börsil 1,06 eurol. Täna aktsiaga tehinguid tehtud ei ole.

 

Hetkel kuum