15. november 2013 kell 4:51

Mida arvab Credit Suisse Statoilist ja teistest?

Šveitsi suurpank Credit Suisse alustas Euroopa ja maailma suurimate naftafirmade katmist, jagades enda klientidega firmade nagu Statoil ja BP võimalikke väljavaateid.

Credit Suisse'i analüütik Thomas Yoichi Adolff avalikustas enda analüüsi neljapäeval, vahendab 24/7 Wall Street. Aktsiate võimalik tõusuruum põhineb nende firmade koduturgudel, mitte New Yorkis kauplevatel ADRidel.

BP sai soovituseks "neutraalne" ning tõusuruumi jagub aktsial kõigest 3%. Adolffi sõnul täidab firma praegu kõik nõuded, kuid küsib, kas sellest piisab. Macondo kulud võivad süüa firma rahavoogu, samas kui konkurendid on investeerinud sama raha uude tootmisse. Analüütiku peamine mure on, et BP taastumine võib kauem aega võtta, kui turg ootab.

Norra naftahiid Statoil sai soovituseks samuti "neutraalne" ning aktsia hinnasihini on vaid alla 10%. Kuigi firma on oma endise mina parem versioon, siis näeb analüütik ohte gaasiärile ning kaasa ei aita fakt, et Statoilil on suurim arv lühikese elueaga naftaväljasid.

Royal Dutch Shell sai soovituseks "osta" ning aktsial peaks olema vähemalt 13% tõusu ees. Shelli aitab ressurssi mitmekesisus, tehnoloogia eesrindlikkus ning võime katta nii orgaanilist kapitalikulutuste kasvu kui ka kasvavat dividendi. Adolff usub, et 2014 tuleb uue tegevjuhi all parem aasta ning mured firma kapitali allokatsiooni pärast on ülepaisutatud.

Prantsuse naftahiid Total sai samuti "osta" soovituse ning hinnasihini on tõusta 10%. 95% projektidest, mis Total on endale 2017. aastaks sihiks seadnud, on juba arendamisel või käimas, mis lubab tugevat käibe kasvu tulevikuks.

ENI sai Adolffilt "müü" soovituse, kuigi tõusuruumi nähakse aktsiale ligi 4%. Firma kasumid on kukkunud ning avatud riskantsematele riikidele kahjustab Itaalia naftahiidu ning turg on Adolffi sõnul liiga optimistlikult suhtumas võimalikku taastumisse.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum