Indrek Kald • 16. detsember 2013 kell 11:46

Eesti taotleb korvpalli-EMi korraldamist

Eesti korvpalliliit taotleb koos Läti ja Leeduga EM-finaalturniiri korraldusõigust.

Korvpalliliidu juhatus otsustas viimasel koosolekul teha ettepaneku Läti ja Leedu alaliitudele taotleda ühiselt Euroopa meistrivõistluste 2017. aasta finaalturniiri korraldamise õigust.

"Järgmine korraldamiseks kandideerimise voor kuulutatakse meile teadaolevalt välja FIBA Euroopa juhatuse poolt märtsi lõpus või aprillis. Kavatseme taotlemisel kindlasti initsiatiivi hoida," lausus korvpalliliidu president Jüri Ratas pressiteates.

"Oleme pidanud kõnelusi mitteametlikul tasandil meie naabrite Balti riikidega, kes on turniiri taotlemise osas pigem positiivselt meelestatud. Korvpalliliidu juhatus leidis, et peame minema konkreetsemaks. Nii otsustasimegi teha ametliku pöördumise naaberriikide poole," jätkas Ratas.

Järgmine meeste finaalturniir toimub 2015. aastal Ukrainas. Edasiste toimumiskohtade ja organiseerijate osas ei ole veel otsuseid langetatud.

"Korvpalliliidu otsus taotleda finaalturniiri korraldusõigust on igati mõistlik. Seda enam, et oleme ennast sinna sportlikult välja võidelnud," arvas Eesti koondise peatreener Tiit Sokk.

Leedus toimus 2011. aastal meeste EM-finaalturniir, Lätis 2009. aastal naiste EM-finaalturniir ning Eestis möödunud suvel noormeeste U20 EM-finaalturniir. FIBA Euroopa on varasemalt mõista andnud, et toetab samas regioonis mitme riigi poolt korraldatavat finaalturniiri.

Hetkel kuum