Kofi Annan: narkootikumid tuleks dekriminaliseerida

Raido Neemre 23. jaanuar 2014, 22:08

Aastakümnete pikkune sõda narkootikumitega on läbi kukkunud ja maailma mõjukate juhtide, sealhulgas ÜRO endise peasekretäri Kofi Annani ja Kolumbia presidendi sõnul peavad maailma seaduseandjad narkootikumide dekriminaliseerimist kaaluma.

“See on olnud katastroof ja see on tekitanud hiiglasuure kahju,” sõnas Kofi Annan Maailma Majandusfoorumil.

“Narkootikumite kasutamine ei ole vähenenud. On aeg muuta oma hoiakut. Narkootikumid on hävitanud palju inimesi, kuid sama on teinud ka valed valitsused ja poliitikad.”

Peale mitmete riikide ning USA osariikide nagu näiteks Colorado, hoiakute pehmendamist illegaalsete narkootikumide suhtes, on küsimus kerkinud globaalsese agenda esiotsa.

Narkootikumid on viimastel aastatel muutunud odavamaks ja puhtamaks tänu narkokartellide efektiivsemaks muutumisele, selgub uuringukeskuse ICSDP eelmise aasta uuringust.

Täielikul legaliseerimisel ja dekriminaliseerimisel on vahe sees ning ainete kasutamine võib olla jätkuvalt piiratud.

Texase kuberner Rick Perry aga vaidles dekriminaliseerimise ideele vastu. “See on äärmisel halb avalik poliitika, kui valitsus ütleb, et siin on veel üks aine, mis ei ole sulle hea, aga mis on legaalne,” ütles ta.

Perry sõnas, et kui narkootikume toetavad mõjuvõimsad inimesed, siis võib sellel olla oma mõju ka kergesti mõjutatavatele noortele.

"Minu riik on tõenäoliselt kõige enam kannatanud narkosõdade käes. Me peame leidma efektiivsemaid viise sellega võitlemiseks,” sõnas Kolumbia president Juan Manuel Santos CNBCle.

"Inimesed saadetakse narkootikumide kasutamise pärast aastateks vanglasse. Peab leiduma mingi parem viis kui rikkuda nii paljude inimeste elusid,” sõnas Human Rights Watchi tegevdirektor Kenneth Roth.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2014, 22:08
Otsi:

Ava täpsem otsing