Draghi ei näe Euroopas deflatsiooniohtu

Sirje Rank 26. jaanuar 2014, 12:15

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles Šveitisi Davosis toimunud majandusfoorumil, et näeb euroalal märke majandusolukorra dramaatilisest paranemisest, mis toob perspektiivis uuesti ka inflatsiooni kiirenemise.

"Viimasel kolmel-neljal kuul oleme näinud nii olukorra paranemist finantsturgudel kui ka meie (keskpanga - toim.) lõdva rahapoliitika jõudmist reaalmajandusse," ütles Draghi. "Mõte on selles, et praegune aeglane inflatsioon läheneb järkjärgult uuesti eesmärgile," vahendas Bloomberg.

Optimaalseks on Euroopa Keskpank hinnanud inflatsiooni veidi allpool 2% taset.

Draghi, kes on lubanud keskpanga kiiret sekkumist, kui tekib oht euroala hinnastabiilsusele - olgu siis liiga kiire või liiga aeglase hinnatõusu näol, märkis, et ei näe praegu deflatsiooniohtu.

"Kui defineerida deflatsiooni kui laiapõhjalist, ise ennast toitvat pidevat hinnalangust, mis on levinud väga erinevatesse sektoritesse ja riikidesse, siis sellist asja me ei näe," ütles Draghi.

Mitmed suurpangad Barclayst Commerzbankini prognoosivad siiski, et lähikuudel tuleb Euroopa Keskpangal enim jälgitud baasintressi määra veelgi kärpida, kuna suur heitlikkus rahaturgudel võib euroala majanduskasvu õrna toibumise kraavi ajada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. January 2014, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing