“Koerafondid” teevad aktsionäridele peavalu

Raido Neemre 27. jaanuar 2014, 20:21

Aktsiate hulk, mida investorid hoiavad kõige halvema käekäiguga fondides, on kasvanud 68%, 36,9 miljardile dollarile, kõigest kuue kuuga, vahendab investeerimisnõustaja BestInvest.

M&G, mis on Suurbritannia suurim fondihaldur, sattus löögi alla kui ettevõtte kolm fondi libisesid BestInvesti kaheaastase reitingu Spot the Dog “koera” kategooriasse.

Fondihaldurite edetabel reastab fondid, mis on võrdlusindeksiga võrreldes viimase kolme aasta jooksul kukkunud 10% või enam.
 
M&G hüvitusfond on üks parimaid omasuguseid, hallates 7 miljardit Briti naela. Fondi kukkumisele on tugevalt kaasa aidanud BP aktsitate halb käekäik peale naftagigandi Deepwater Horizon suurt leket.
Fondi juht Tom Dobell, kes on keskendunud pikaaegsetele investeeringutele, palus oma investoritelt kannatlikkust.
M&G's Global Basics ja American fondid kukkusid samuti “koera” kategooriasse.
“Kõik fondijuhid seisavad oma karjääri jooksul silmitsi halva käekäigu perioodiga, seega me ei ütle, et investorid peaksid koheselt fonde vahetama,” sõnas Bestinvest direktor Jason Hollands.
“Omades aga aktsiaid “koera” fondis, peaks hoolitalt kaaluma, kas tasub anda fondile aega paranemiseks või oleks targem liikuda kuhugi mujale,” lisas ta.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 20:21
Otsi:

Ava täpsem otsing