Marta Jaakson • 28. jaanuar 2014 kell 16:15

Ligi: Euroopa Komisjon ergutab riike maksude kokku kogumisel

Rahandusminister Jürgen Ligi kohtus täna Euroopa Komisjoni ja tolliliidu auditi ja pettusevastase võitluse voliniku Algirdas Šemetaga, kellelt Ligi päris seisukohti kahe Eestis tulist arutelu ja vastasseisu pälvinud maksu kohta.

„Euroopas on maksupettused hästi kuum teema ja ka mina olen siin saanud palju tähelepanu sõiduautode sisendkäibemaksu mahaarvamise piiramise ja 1000euroste arvete deklareerimise algatustega,“ märkis Ligi. Ta rääkis, et Šemetaga käidi läbi Eesti seisukohad ja kuulati maksuvoliniku seisukohti käibemaksudeklaratsiooni lisale ja nn automaksule. Ligi rääkis, et Šemeta oli märkinud, et see ei ole Euroopa asi kuidas maksu kogutakse ja ainult tervitab maksu kokku kogumist, selle asemel, et makse tõsta.

Ligi rääkis, et sarnast Eesti 1000euro maksu on algatanud ka Portugal ja Slovakkia. „Täielik tehingupartnerite sidumine igasugu tehingute ja arvetega. Slovakkia on midagi samalaadset tegemas, sarnased suunad võetakse ja maksupettused on seal väga suureks teemaks,“ hindas minister.

Teine arutluses olnud oli ettevõtluseks kasutatavate autode käibemaksusoodustus. „See on ainult aja küsimus, millal nad selle heaks kiidavad. Enamik Euroopa Liidu riike ei arvesta üldse autodelt sisendkäibemaksu maha, meie 50 protsendine on leebe variant,“ ütles Ligi.

Ta rääkis, et Eesti sai kinnituse, et Euroopa Komisjon ei ütle Eesti maksumuudatuste kohta midagi negatiivset. „Euroopa Komisjonis ergutatakse riike leidma võimalusi maksud kokku koguda selle asemel, et neid tõsta,“ kommenteeris Ligi tänast kohtumist.

Hetkel kuum