Bussifirmad ähvardavad hakata Kohtla-Järvest mööda sõitma

03. veebruar 2014, 13:07

Kaugliinide bussifirmad tahavad Eesti Vedajate Liidu kaudu saada luba mitte kasutada Kohtla-Järve bussijaama. Vedajate sõnul asub bussijaam ebamugavas kohas ega täida oma ülesannet, kirjutas Põhjarannik.

Vedajad on juba mitu aastat pahased, et bussijaamas ei müüda pileteid, siin pole infot ega muid mugavusi, muu hulgas kinnist bussiplatvormi ega normaalset kütet ooteruumis. Siin ei alga ega lõpe ükski linnaliin ning inimesed peavad linnabussile pääsemiseks minema Koidula peatusse, kirjutas väljaanne.

Vedajad ei mõista, mille eest nad peavad praegu iga kord maksma 3 eurot, sõites bussijaama sõitjaid peale võtma ja maha panema. Nii pöörduski Eesti Vedajate Liit pöördus Kohtla-Järve linnavalitsusse palvega lubada sõitjaid peale võtta ja maha panna Järveküla teel Koidula peatuses. Vastasel korral sõidavad kaugliinibussid Kohtla-Järvest peatumata mööda.

Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Veršinini sõnul ei kavatse linn lubada kaugliinibussidel peatuda Koidula tänava peatuses. Absurdseks peab ta sedagi, et vedajatele ei meeldi bussijaam, mida alles ehitatakse ning kuhu kuuldavasti tulevad kõik sõitjatele vajalikud teenused. Tema hinnangul on vedajate rahulolematus Kohtla-Järve bussijaamaga tegelikult tingitud sellest, et vahetus selle rentnik ning tõusis platvormitasu.

Firma Vironia Keskus, kes avas kahe aasta eest Kohtla-Järvel kaubanduskeskuse, alustas töid selle laiendamiseks ning ehitab välja ka bussijaama. Ehitus on kavas lõpetada 2014. aasta suvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2014, 13:08
Otsi:

Ava täpsem otsing