Konverentsikeskus lennujaamaga ühe katuse alla

09. aprill 2014, 00:00

Eesti multifunktsionaalse konverentsi- ja messikeskuse üks võimalik asupaik on Ülemiste City. Plaanitav hoone võidakse ehitada kokku Tallinna lennujaamaga, loodetavaks valmimise aastaks on 2018.

Veebruaris ilmnes Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellitud uuringust, et Eestil oleks vaja multifunktsionaalset konverentsi- ja messikeskust, mis tooks aastas riigile tulu 15 miljonit ­eurot.

Eile tutvustas Estonian Investment Corporation OÜ juhatuse esimees Ott Pärna pressiarutelul ideed ehitada uuenduslik ja multifunktsionaalne konverentsi- ja messikeskus Tallinna lennujaamaga ühe katuse alla.

Pärna ütlust mööda on Ülemiste City piirkonna eeliseks positiivne mõju lennuühendustele. Ühenduvust lennujaamaga soodustab seegi, et 78% konverentsituristidest saabub lennukiga.

Pärna lisas, et keskuse ja saabumispunkti ühe katuse alla toomine tasakaalustaks ka Eesti suurima miinuse, kehva ilma. Lisaks ei ummistaks suured rahvusvahelised üritused kesklinna liiklust. “Ülemiste Citys asuks konverentsikeskus targa äri linnakus, siin on vähem arhitektuurseid piiranguid kui mujal ja seega on siia kiirem ka rajada,” selgitas ta.

Pärna ütlust mööda peaks konverentsikeskuse valmis saama aastaks 2018, mil Eesti on ­Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja­maa. Pärna loodab, et sügiseks on juba aruteludest tegude juurde mindud, muidu keskus aastaks 2018 ei valmi.

Raha mängib rolli. Eesti konverentsibüroo juhatuse esimees ­Feliks Mägus toetab konverentsi­büroo ideed, kuid tema sõnul otsustab riik lõpuks toetada projekti, kus on kõige täpsemalt välja pakutud nii arendajad, omanikud kui ka investorid.

“Projekti hinnanguline maksumus on 65–75 miljonit eurot, majandusministeeriumist oleme saanud info, et riik toetab ettevõtmist maksimaalselt 20 miljoni euroga,” selgitas ta. Mägus lisas, et järgmine samm on peaministriga ühendust võtta.

Mägus nentis, et nelja aastaga keskust ikka valmis ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 19:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing