Pipi ja Lotte pidutsevad koos lastega

15. aprill 2014, 00:00

Et lastel ettevõtte peol igav ei hakkaks, tasub kohale kutsuda mängujuht, kes Lotte, Pipi, Rapuntsli või mõne muu tegelasena lapsi ohjab. Eakohast meelelahutust pakuvad ka õhupalli­meistrid, näomaalijad, mustkunstnikud ja laste­teatrid.

Piip ja Tuut mängumaja pakub võimalust korraldada lastele sündmus nende juures, samuti aitavad nad organiseerida majast väljas toimuvale üritusele mudilaste jaoks meelelahutust. Pakutakse etendusi, olemas on mustkunstnik, mängujuhid, loetles maja perenaine Mari Lääne võimalusi.

Armastatuim kangelane Lotte. Kui tellida üritusele professionaalne mängujuht, ei ole ettevõttel endal vaja peale laste peole organiseerimise mingeid suuri ettevalmistusi teha ega vajaminevaid asju osta. Kõik vajaliku võtab mängujuht ise kaasa.

“Üldiselt tegeleb mängujuht lastega tund aega, kuna tavaliselt on peole planeeritud ka muud tegevused, näiteks söömine,” selgitas Lääne. Enne seda korraldatakse lastele aga näiteks köievedu või ringmänge. Lääne sõnul on neil välja kujunenud kindlad mängujuhid ja meistrid, kelle teenuseid nad julgevad soovitada.

Eesti laste üks armastatumaid kohalikke kangelasi, kelleks mängujuhid kehastuvad, on kindlasti koeratüduk Lotte, kelle kostüümi saab laenutada Joonisfilmist. Neilt saab ka kontaktid näitlejate kohta, kes on nõus Lottena lapsi lõbustama. “Meie laenutame ainult kostüümi ja vajadusel jagame infot, kuid näitlejatega peab ise kokkuleppele jõudma,” selgitas Joonisfilmi filmiprodutsent Kalev Tamm. Kostüümi laenutus maksab 64 eurot.

Mängujuht Kadri Leppiku sõnul on aegumatu klassika ka Pipi, kes on väga vahva tegelane ja laste poolt väga armastatud.

Hea mängujuht kaasab igas vanuses lapsi. “Pallimängud, kohapeal lastega näidendi tegemine, suur aardejaht-orienteerumine,” loetles Leppik asju, mida lastega koos võib mängujuht ette võtta. Kõik sõltub soovidest, lastest ja võimalustest.

Ka ei pea kartma, et korralik mängujuht ei suuda kaasata kõiki eri vanuses lapsi. “Väiksemad abistavad suuri, suured vaatavad väikeste järele ja keskmised on ise osavad,” lisas ta, et tema pidudel küll kellelgi igav pole olnud.

Talvel käivad mängujuhid peamiselt erapidudel, suvel tellitakse neid rohkem ettevõtete suvepäevadele. Leppiku sõnul levib info headest mängujuhtidest enamasti suust suhu ja internetist nende andmeid otsides ei pruugigi kõigi kontaktid välja tulla. Küll jagavad neid lahkelt mängumajad ja -toad. Alati tasub uurida aga ka sõprade-tuttavate soovitusi, sest Leppiku sõnul on turul tegijaid, kes pole päris südamega asja juures ja istuvad rohkem nurgas, kui mängivad lastega. “Pole vastavat haridust ja käiakse mööda üritusi rohkem raha pärast,” selgitas ta.

  • Eesti parimal õhupallimeistril varuks 200 pallidisaini

Õhupallimeister lõbustab firmaüritusel lapsi sadade erinevate õhupallidest keeratud loomade valmistamisega.

Õhupallimeister Meelika Mäeorg on õhupallidest loomi meisterdanud juba üle nelja aasta. Selle ajaga on ta õppinud pallidest kokku keerama üle 200 erineva  looma.

Koer, jänes, mõõk – need on tavalised õhupallikujud, mida keskmise õhupallikunstniku repertuaarist leida võib. Mäeorg on oluliselt fantaasiarikkam. “Mul on eraldi kaustik, kus ma disaine üles märgin,” lisas ta.

Vahel tuleb tema juurde peol laps, kes tahab näiteks oma kaisujänesest õhupallidest koopiat. “Selle loomulikult saab, kuid nende disainide üle ma arvet pidada ei jõua,” ei ole Mäeorul ükski tellimus täitmata jäänud.

Õhupallidest imevigurid. Eestis võib tegutsevad õhupallimeistrid kahe käe näppudel üles lugeda. “Konkurents on edasiviiv jõud ja selle tõttu olen ma ka igasuguseid asju leiutanud,” nentis Mäeorg ja tõdes, et on parajasti iseenda suurim konkurent.

Kui ettevõte tahab oma peol lapsi lõbustada õhupallimeistriga, siis tuleks hakatuseks uurida, kas meistril on soovitud ajal võimalik tulla ja kui pikalt pidu kestab. “Ka laste arv on oluline. Kahju, kui keegi peab oma looma tunde ootama. Suurematel pidudel käime seetõttu partneriga kahekesi,” selgitas ta.

Siiski tõi ta välja, et lapsed on kannatlikud ootajad ja ka vanemad, nähes kui kiiresti õhupalliloom valmib, jäävad meelsasti õhupallimeistri sappa seisma.

Ettevõtmise hind sõltub laste arvust, ürituse kestusest ja kohast.

 

Kommentaar

  • Pipiga aardejahile

Kaja Sepp, EMT avalike suhete juht
Oleme mängujuhte, nii kostüüme kandvaid kui ka ilma kostüümita, firmaüritustele tellinud. Eeskätt loomulikult sellepärast, et lastel on toredam, kui nende jaoks on korraldatud eraldi tegevused ja keegi juhendab neid. Lapsevanemad saavad aga olla kindlad, et võsukesed on turvaliselt hoitud ja kantseldatud ning saavad rohkem pühenduda oma tegevustele.
Mäletan üht väga meeleolukat aardejahti, kus mängujuht, vist oli seekord Pipi, oli peitnud maastikule ära hulga aardeid, igaühe kohta väike legend. Ta ise kihutas koos lastega neid otsides ringi.
Pärast olid kõik surmväsinud, aga üliõnnelikud. Aareteks olid pisividinad, aga kuna need olid nii põneval moel saadud, hoidis mõnigi laps neid pikalt alles ja kodus aukohal.
Mängujuht ei pea olema aga ainult kostümeeritud tegelane. Suurematele lastele meeldib mittekostümeeritu vist isegi rohkem. Ja eks suurematel lastel ole mängud ja ettevõtmised ka teistsugused. Näiteks on meie üritustel suuremad lapsed erinevaid asju meisterdanud. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2014, 12:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing