KredEx Krediidikindlustus: pikem maksetähtaeg annab eelise

Viivika Rõuk 06. mai 2014, 11:38

Ligi pooled eksportivatest ettevõtetest soovivad klientidelt  ettemaksu, samas kui pikem maksetähtaeg annaks konkurentsieelise, selgus KredExi uuringust.

KredEx Krediidikindlustus tegi ettevõtjate seas uuringu, millest selgus, et 47% vastanute aastakäibest moodustab krediiditingimustel müük alla 10%. Kõigest 21% vastanute aastakäibest moodustab krediiditingimustel müük üle 90%.

Samas dikteerivad tänases majandusolukorras tehingute tingimusi peamiselt ostjad ning konkurentsis püsimiseks tuleks võimaldada paindlikumaid maksetähtaegu, nentis KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees Meelis Tambla. „Sarnased küsitlused Euroopa ettevõtete hulgas näitavad vastupidist – enamik ettevõtteid annab klientidele arvete maksmiseks lahkelt aega. See võib olla konkurentsieelis ärimahu kasvatamisel," lausus ta.

Tambla sõnul pelgavad ettevõtjad, et pikemate maksetähtaegade puhul jäävad maksed venima või üldse laekumata. "Ettevõttel on sageli raske saada taustinfot oma partneri kohta ja isegi kui seda hangitakse, võib kliendi finantsolukord kiiresti muutuda," ütles ta.

Tambla märkis, et kindlam on sellised riskid kindlustada ja Eestis pakub seda võimalust riiklik kindlustusselts. KredEx Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ja aitab kaasa ettevõtete laienemisel uutele eksportturgudele.

Uuringus osales 205 ettevõtet. Uuringu korraldas KredEx Krediidikindlustuse tellimusel Faktum & Ariko. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. May 2014, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing