Pärnu linnaisad keelasid avaliku alkoholitarbimise

17. juuli 2014, 10:55

Kuigi korrakaitseseadus lubab juulist alkoholi tarbida avalikus kohas, kui see ei häiri teisi isikuid, leidis Pärnu linnavalitsus, et kuurordilinnas kehtib teine standard.

Kuna Pärnu peab end pere- ja lastesõbralikuks linnaks, siis on alkoholi tarbimine keelatud kohtades, kus pered lastega aega veedavad. Linnavalitsus nimetab nende kohtadena lastega tegelemiseks või tervise edendamiseks kasutatavat maa-ala, samuti rahvarohket Pärnu kesklinna ja pargialasid.

"Pärnu kesklinna alale seatud piirangut silmas pidades lähtume asjaolust, et alal on juba praegu 61 restorani, kohvikut jmt kohta, kus alkoholi tarbimine oli ja on ka edasi lubatud," lisas linnavalitsus oma pressiteates.

Pärnu on linnavalitsuse sõnul atraktiivne elamus- ja heaolukuurort Läänemere ääres, kõrge elukvaliteediga ja turvaline linn elamiseks, õppimiseks ja töötamiseks ning linnavalitsus on seisukohal, et avalikus kohas alkoholi tarbimise piiramine aitab kaasa kuurortlinna kuvandi säilimisele.

Lisaks kesklinnale ja parkidele on jätkuvalt keelatud alkoholi tarbimine ühissõidukipeatuses, teeliikluses osalevas avalikus kasutuses ühissõidukis, koolieelse lasteasutuse, lasteaed-algkooli, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvialakooli, noortelaagri, tervishoiuteenuse osutaja ning hoolekandeasutuse ehitises ja territooriumil või selle osas õppe- ja kasvatustegevuse või tervishoiuteenuse osutamise ajal, samuti lastele suunatud avalikul kogunemisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2014, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing