Puhkepäev. Mõrtsukas jääb lõpuni varju

25. juuli 2014, 00:00

Kuressaare Linnateatris esietenduv ülipõnev näitemäng “Testamenditäitjad” on väga eluline, haarav ning ootamatu lõpuga teos, mis jätab süüdlase kuni viimase vaatuseni saladusse.

Lavastuses kaasa lööva näitleja Piret Rauga sõnul on “Testamenditäitjad” ülipõnev tükk. “See on nii hästi kirjutatud krimka, et vähemalt meie trupist keegi, kes me seda esimest korda lugesime, ei arvanud ära, kes siis lõppude lõpuks mõrtsukas on,” nentis Rauk.

Tegemist on Indrek Hargla esimese kriminaalnäidendiga, mis sündis Kuressaare Linnateatri tellimusel. Lavastuse sündmused toimuvad ühe õhtu jooksul varasügisesel Saaremaal Tagamõisa poolsaare kandis ühes vanas talus. Lugu keerleb ümber päranduse. Kuigi tekstis ei ole otseselt välja öeldud, mis aastal sündmused täpselt toimuvad,  on tegemist tänapäevaga.

Õudustükk ei ole. “Testamenditäitjates” on elulisi situatsioone, kummastavaid hetki ning korraks keerab lugu ka üsna õudseks. Rauga sõnul päris õudustükk “Testamenditäitjad” aga kindlasti ei ole. “Tegemist on väga elulise näidendiga. Seal on kõiki sugemeid sees,” rääkis Rauk.

Nagu Harglale iseloomulik, on ta teinud näidendit kirjutades ära väga põhjaliku eeltöö. “Need teemad, mis ta sisse toob, alustades toidust kuni sündmusteni, mis on kunagi Saaremaa lähedal või siinkandis toimunud, need on tal väga hoolega läbi mõeldud,” rääkis Rauk, kes on Hargla tekstidest alati lugu pidanud.

End tõsiseks kriminaalteoste ustajaks nimetava Rauga jaoks on kriminaalnäidendis mängimine tõeliselt huvitav. “Kuulun nende hulka, kes on vaadanud hästi palju erinevaid kriminaalsugemetega filme ja seriaale, “Midsomeri mõrvu” ja Poirot’d ja action-krimkasid. Seda huvitavam on minu jaoks kriminaalnäidendis ka mängida,” rääkis Rauk.

“Testamenditäitjate” puhul on Rauga sõnul olulisimaks lugu ise. “Kriminaalnäidend hõlmab tervet tegelaste galeriid ja hakkab erinevaid lugusid, mis sellesse ühte peamisesse loosse mahuvad, järgemööda lahti lappama. Selle käigus avanevad inimesed, tulevad päevavalgele head ja halvad lood. See on põnev süsteem,” rääkis Rauk.

Rauga sõnul on publiku huvi näidendi vastu olnud elav juba enne esietendust ning selge on see, et on mida oodata. Kindlasti on “Testamenditäitjad” tõeline maiuspala nii Hargla rohketele fännidele, suviste teatrielamuste otsijaile kui ka kõigile neile, kellele meeldib põnevus ning lõpuni hoitud pinge.

Etendused toimuvad siseruumis, mis tähendab, et kohtade arv on piiratud.

Lisaks Kuressaare Linnateatri näitlejale Piret Raugale mängivad lavastuses neli näitlejat Tallinna Linnateatrist: Piret Kalda, Andres Raag, Allan Noormets ja Maiken Schmidt. Kaasa teeb Leila Säälik.

 

Draama

“Testamenditäitjad”

Autor Indrek Hargla
Lavastaja Peeter Tammearu
Osades: Leila Säälik, Piret Rauk, Piret Kalda, Maiken Schmidt, Andres Raag, Allan Noormets
Esietendus 29. juulil kell 19 Kuressaare Sadamaaidas
www.kuressaarelinnateater.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2014, 20:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing