KredEx aktiviseerib äriingleid

Kadri Põlendik 19. august 2014, 12:52

KredEx on loomas fondifondi seemne- ja varase faasi investeeringute tarbeks, mille üks eesmärke on kaasa aidata äriinglite investeerimisaktiivsuse kasvule.

Treieri sõnul on oluline, et fondifondi alla loodavate allfondide tingimused oleksid kooskõlas kohaliku turu varase arengustaadiumiga ning toetaks investeeringute tegemist.
 
„Kogu loodava fondifondi maht on 60 mln eurot ning see raha suunatakse allfondidesse, millele riik valib fondijuhid. Fondifondi alla luuakse hinnanguliselt 3-4 allfondi, mis on mõeldud seemne- ja varase faasi investeeringute toetamiseks alustavatesse ettevõtetesse. Ühe eraldi fondina luuakse äriinglite kaasinvesteerimisfond, mis aitab äriinglitel rahastada idufirmade tegevust," rääkis Treier. Tema sõnul on Eesti äriinglid olnud seni väga aktiivsed ning loodav fond peaks kasvatama nende tehtavate investeeringute mahte ja parandama alustavate ettevõtete rahastamisvõimalusi.

KredEx loob varase faasi ettevõtete rahastamiseks suunatud fondifondi koostöös Euroopa Investeerimisfondiga. Struktuurivahenditest rahastatava fondifondi maht on hinnanguliselt 60 mln eurot, millele lisandub vähemalt 20 mln eurot erainvestoritelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2014, 09:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing