25. august 2014
Jaga lugu:

Savisaare sõber jätkab Venemaa raudteejuhina

Täna kinnitas Venemaa peaminister Dmitri Medvedev raudteejuhi Vladimir Jakunini jätkamise senises ametis. Varem oli Jakunini lepingu pikendamise kolme aasta võrra heaks kiitnud ka president Vladimir Putin, vahendas RIA Novosti.

"Te olete kogenud inimene, 2005. aastast juhite seda aktsiaseltsi. See ettevõte on meie maale strateegilise tähtsusega, ilma mingi kahtluseta - nii see oli, on ja jääb," ütles Medvedev Jakuninile. Peaminister lisas, et riigi raudteefirma juhil tuleb eelkõige tegeleda personaliga, sest see "on ühiskonna suurim vara".

Vladimir Jakunin juhib Venemaa Raudteid 2005. aastast. Enne seda oli ta viis aastat transpordiministri asetäitja. 1990ndatel aastatel tegeles Jakunin välismaa investeeringute vahendamisega Peterburi ning rajas panga Rossija. Ajalehe Russkaja Mõsl andmetel oli Jakunin NSV Liidu välisluure kaadriohvitser.

Jakunin on seotud ka Eesti nn idarahaskandaaliga, mis puhkes 2010. aasta detsembris Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ümber. Pealinna meer küsis Jakuninilt toetust Lasnamäe kiriku ehitamiseks ja sai 1,5 miljonit eurot.

Samas on kaitsepolitsei väitnud, et Savisaar palus Jakuninilt kolme miljonit eurot ka oma erakonna toetuseks ning Vene raudteejuht oligi nõus 1,5 miljonit leidma, kuid kapo sekkumise tõttu seda raha üle ei antud.

Tänavustel Sotši olümpiamängudel käis Savisaar Jakunini kutsel, Tallinna linnapeale kingiti ka Vene Raudtee jope, mida ta olümpial kandis.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum