Virkebau: IRL enne mõelgu, siis öelgu

Kadri Põlendik 25. august 2014, 17:27

Praegust tulumaksuvaba miinimumi süsteemi eelistav ettevõtja Meelis Virkebau leidis, et IRL peaks enne muutmisettepaneku väljakäimist selle läbi mõtlema.

"Tulumaksuvaba miinimumi tõstmisel on oma iva sees, aga kui palju, seda peavad näitama arvestused. Niimoodi nagu IRLi rahvakogul välja öeldi, nii need asjad käia ei tohiks, vaid seal taga peaksid olema arvestused," ütles Virkebau. "Me võime kõik ju niimoodi välja hüüda, sest keegi ei taha makse maksta."

Virkebau hinnangul on ka IRLi ettepanek kasvatada tulumaksuvaba miinimumi 166 eurolt 500 eurole liiga suur samm. "Küsimus on selles, et sellest tekib riigieelarvesse jälle üks auk, mille lappimiseks on vaja jälle kusagilt mujalt midagi muud kergitada," ütles ta ja lisas, et on alati olnud veendumusel, et igal maksumuudatusel peaks olema kaheaastane etteteatamisaeg ettevõtja jaoks.

Ta oli sama meelt Heido Vitsuri mõttega, et kui otsest maksu vähendatakse, hakatakse seda korvama kaudsete maksude tõstmisega. "Küsimus ongi see, et pakutud on välja ainult üks pool. Minu arust eriti poliitiline partei ei tohiks poolele teele jääda," märkis ettevõtja.

Samas leidis ta, et ideed võiks kaaluda, sest kui majanduses on kesisemad ajad või tulevik ebaselge ja vähe prognoositav, peaks maksuvaba miinimumi suurenemine elavdama tarbimist ja aitama kaasa nõrgemale majandusele. "Sellega mingil määral sisemaine tarbimine ju kasvaks," teatas Virkebau.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2014, 09:00
Otsi:

Ava täpsem otsing