Parlament alustas Junckeri meeskonna n-ö grillimist

29. september 2014, 17:37
Cecilia Malmström
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20140929/NEWS/140929807/AR/0/AR-140929807.jpg

Täna alustas Euroopa Parlament Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide kuulamist.

Täna alustas Euroopa Parlament Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide kuulamist.

Esimesena astus saadikute ette Rootsi esitatud volinikukandidaat Cecilia Malmström, kes Jose Manuel Barroso komisjonis vastutas migratsioonipoliitika eest. Jean-Claude Juncker esitas Malmströmi kaubandusvoliniku kandidaadiks, kelle olulisemaid ülesandeid on tulemuseni lootsida Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleping. Malmström esines enesekindlalt, demonstreerides muuhulgas ladusat prantsuse keele oskust ja poliitiku osavust teravate küsimustega toime tulla.

Malmström möönis, et läbirääkimisel on vabakaubanduslepingud tekitanud palju umbusku ja pingeid, lubades toimuvast avalikkusele rohkem informatsiooni. Paljud küsimused puudutasid välisinvestorite ja riikide vaheliste vaidluste lahendamise klauslit nii ELi-Kanada vabakaubanduslepingus kui ELi-USA vabakaubanduslepingus, millest kardetakse rahvusvahelistele suurkorporatsioonidele liiga suurt sõnaõigust. Malmström möönis, et teema on tundlik ja probleemne, kuid ütles enese toetavat pigem ELi tasemel kokku lepitud ja läbipaistvat lahendust kui riikide kahepoolseid kokkuleppeid.

Kuulamiste eel on spekuleeritud, et enim võib parlamendis vastuseisu olla finantsteenuste portfelli andmisele Suurbritannia volinikule, rahandusvoliniku portfelli andmisele Prantsusmaa volinikule. Ka Ungari, Hispaania ja Sloveenia volinikukandidaatidele on ennustatud rasket kuulamise vooru.

Iga volinikukandidaadi kuulamiseks on kolm tundi. Eesti volinikukandidaadi Andrus Ansipi kuulamine on nädala pärast emaspäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2014, 17:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing