Jaga lugu:

Parts: jäi mulje, et Kross pole oma valikutes vaba

IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts ei saanud erakonnakaaslaste lahkumise põhjustest aru.
IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts ei saanud erakonnakaaslaste lahkumise põhjustest aru.  Foto: Eiko Kink

IRLi peaministrikandidaadi Juhan Partsi sõnul ei pruukinud Reformierakonnaga liituv Eerik-Niiles Kross vahetada parteid omast vabast tahtest.

Miks oli Eerik-Niiles Kross täna hommikul endast väljas?

Seda küsige tema käest! Ausalt öeldes ma ei saanud midagi aru, mida ta rääkis. Mul on temast kahju. Selline ülehüppamine on ju alati keeruline.

Mis võis põhjustada tema ülehüppamise?

Hommikul saime tunnikese rääkida ja ma ei saanud tema põhjusest aru. Mul on inimlikult kahju ja mulle jäi mulje, et ta pole oma valikutes vaba.

Teda võidakse siis mõjutada?

Ma ei tea. Ärge minu käest küsige! Ma räägin oma kokkuvõtet umbes tunniajasest teema arutamisest. Mingisugused maailmavaate jutud – jumala eest! Kui ta nüüd üleöö sai liberaaliks, tore. See ei tundu väga siiras, sest kui Kross ühines meie erakonnaga, sellest ajast on partei seisukohad ja avatus olnud üpris samad. Ma isegi ei mõista seda maailmavaatelist punkti: rahvuslik avatud konservatiivsus versus maailmavaatetus. Veel kord, soovime talle jõudu ja meil on kahju eelkõige temast endast. Ei olnud see valik vaba.

Kas teil on aimu, mida Reformierakonnas lubatakse, et liikmed niiviisi üle lähevad?

Küsige sealt. Mingisugune diil peab seal olema. Kross on siin kaks-kolm aastat olnud. Tunneme teda enamvähem ka inimesena. Täna hommik oli küll midagi täiesti teistsugust.

Te kaitsesite Krossi Interpoli asjas, kui ta Tallinna linnapeaks kandideeris. Kuidas sellele tagasi vaatate?

See Interpoli asi oli täiesti ebaõige. Nii palju, kui meil on informatsiooni, on see põhjendamatu. Muidugi kaitseme inimest, kui keegi ründab meie hinnangul täiesti põhjendamatult ja alusetult.

Kas IRLis oli sisepingeid, mis võisid põhjustada Krossi ja Alenderi lahkumise?

Ma arvan, et mitte. Eks erakond on selliste erilaadsete inimeste kogum. Erakonnas ei ole kunagi vaikust ja üksmeelt nagu surnuaias. Kui inimestel on erinevad seisukohad, toimub argumenteeritud diskussioon. Neid peetakse täiesti normaalselt ning siis erakond kollektiivse mõistusega otsustab, mis on Eestile kõige kasulikum.

Miks ikkagi Alender lahkus?          

Seda ma ei oska kommenteerida. Kas see oli siis maailmavaateline asi? Üksikutes asjades on ikka erinevaid vaateid. Sellepärast tunduvad mulle maailmavaatelised põhjused otsitutena.

Mida IRL nüüd ette võtab? Inimesed lahkuvad ja uusi nägusid justkui polegi vastu panna?

Mis te nalja teete! Alles Raivo Aeg ühines siin paar päeva tagasi. Meil on ka uusi tulijaid ja tuleb veel. IRLi jaoks pole see üldse mingisugune probleem, päris ausalt.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt