Gunvor ja Timtšenko USAs uurimise all

06. november 2014, 07:28
Gunvori asutaja Gennadi Timtšenko
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141106/NEWS/141109819/AR/0/AR-141109819.jpg

New Yorgi idapiirkonna prokuratuur koos Ühendriikide justiitsministeeriumiga algatas rahapesukahtluse uurimise Vene ärimees Gennadi Timtšenko suhtes.

Uurimise aluseks on kahtlus, et maailma üks suuremaid naftakauplejaid Gunvor, mille asutaja on Timtšenko, olevat ostnud naftat kahtlaste hindadega Rosneftilt ja sai tulu seda edasi müües. Prokuratuur on juba saatnud ka Gunvorile konkreetsete tehingute kohta järelepärimise.

Uurimise järgi tehti korruptiivseid tehinguid enne Ühendriikide majandussanktsioonide kehtestamist president Vladimir Putini lähikondse Timtšenko suhtes. 

Gunvorist teatati, et neile pole midagi algatatud uurimisest teada ja seepärast ei saa nad asja selgitada, samuti ei kommenteerinud käimasolevat protsessi Rosnefti esindajad.

Kremli pressisekretär Dmitri Peskov on Vene meediale kommentaariks öeldnud, et on absurd siduda Timtšenko ja Putini majandushuve ning et mingist uurimisest Ühendriikides pole ka Venemaa presidendi büroo midagi kuulnud.

Timtšenko rajas Gunvori 2000. aastal koos rootslase Torbjörn Törnqvistiga. Tänavu märtsis loobus Timtšenko oma 43protsendisest osast naftakauplemisfirmas, müües selle rootslasest partnerile. Päev pärast seda tehingut, 20. märtsil, avaldas USA sanktsioneeritud isikute nimekirja, milles oli ka Timtšenko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2014, 07:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing