Mait Kraun • 11. mai 2015 kell 19:00

Nasdaq hakkab kasutama Bitcoini tehnoloogiat

Nasdaq  Foto: Nasdaq

Nasdaqi börs tahab kasutusele võtta Bitcoini uue ja võimsa ülekannete tehnoloogia, millega loodetakse aktsiate kauplemiseks luua turvalisem ja efektiivsem süsteem, vahendab CNN Money.

Paljud inimesed on Bitcoinist kuulnud kui elektroonilise raha süsteemist. Vähem teatakse aga tehnoloogiast, mis on selle valuuta tekkimise võimalikuks teinud. See on arvutiprogramm, mis teeb tehinguid automaatselt ning loob ideaalse ja usaldusväärse digitaalse registreerimissüsteemi.

Kõrgtehnoloogiat kasutavad pankurid on hakanud aru saama, et see võib aidata arendada ka kauplemissüsteeme. Nasdaq on esimene, kes nüüd tehnoloogiat ka kasutama hakkab.

Esmaspäeval teatas Nasdaq, et hakkab Bitcoini tehnoloogiaid kasutama Nasdaqi privaatturul, kus kaubeldakse aktsiatega enne emissiooni.

Nasdaq arvab, et digitaalse registreerimissüsteemi tehnoloogia arendamine aitab suurendada tehingute ja kauplemise läbipaistvust.

„Bitcoini tehnoloogia aitab suurendada terviklikkust, läbipaistvust ja juhtimisvõimekust,“ ütles Nasdaq oma pressiteates.

See ei tähenda, et Nasdaq hakkab kasutama Bitcoini. Börs hakkab kasutama Bitcoini põhitehnoloogiat. See iseloomustab krüptovaluuta suurt mõju finantsmaailmale ja kaubandusele. Tegemist on esimese korraga, mil maailmas on ilmunud kauplemissüsteem, kus ei ole keskset vahendajat. Panganduse jaoks on tegemist revolutsioonilise edasiminekuga.

Hetkel kuum