Äripäev • 23. november 2015 kell 11:00

Algab uue Tallinna vangla ehitus

Tallinna vangla eskiis  Foto: RKAS

Täna sõlmisid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Urmas Somelar ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Ott Kikkas uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Maa-ala suurus:               261 171 m²

Hoonete arv:                    14

Korruste arv:                     kuni 7

Suletud netopind:          ca 61 100 m²

Allikas: RKAS

Praegune Tallinna vangla on tugevalt amortiseerunud, uus vangla võimaldab suuremat julgeolekut ning teha tõhusamat tööd vangidega, et nad pärast vabanemist uusi kuritegusid toime ei paneks, ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana, põhipiirdest väljapoole rajatakse avavangla ning vanglast eraldi arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse tuleb 512 kambrit süüdimõistetud ja vahistatud meeste ning 92 kambrit naiste jaoks. Vanglas on 1208 statsionaarset kohta. Samuti ehitatakse välja uus väljasaatmis- ja interneerimiskeskus. Vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.

Üle 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

RKAS kuulutas uue Tallinna vangla ehituse riigihanke välja juunis ja sellele esitati viis pakkumist. Soodsaima pakkumise esitas konsortsium OÜ Fund Ehitus ja AS TREF Nord.

Hetkel kuum