Mait Kraun • 5. august 2016 kell 19:21

Berlusconi müüs legendaarse jalgpalliklubi hiinlastele

Ac Milani mängijad  Foto: EPA

Itaalia ärimees ja endine peaminister Silvio Berlusconi müüs tuntud jalgpalliklubi AC Milani Hiina konsortsiumile, vahendab CNN Money.

Tehingu hinnaks kujunes 740 miljonit eurot (820 miljonit dollarit). Vaatamata hiljutisele ebaedule on AC Milan Euroopa üks edukamaid jalgpalliklubisid. Klubi on võitnud Euroopa Liiga ja Meistrite Liiga seitse korda – rohkem on tiitleid vaid Hispaania Real Madridil.

Esialgse kokkuleppe kohaselt lubasid uued Hiina omanikud pumbata klubisse kolme aasta jooksul 350 miljonit eurot. Esimesed 100 miljonit eurot pannakse klubisse juba selle aasta lõpus.

Reedel toimus ka teine tehing – Inglise kõrgliiga klubi West Bromwich Albion müüdi Hiina ehitusettevõtjale Guochuan Laile. Tehingu summat ei avalikustatud.

Hiina investorid on välismaa ettevõtete ostmisel olnud sellel aastal aktiivsed. Jalgpalliklubid on hiinlaste jaoks eriti populaarsed sihtmärgid.

Ka Hiina president on suur jalgpallifänn ning riigipea unistab sellest, et hiinlased korraldavad peagi maailmameistrivõistlused ja ka võidavad need.

Riigil on plaan rajada tuhandeid jalgpallikoole. Suuremad klubid on kulutanud meeletuid summasid, et meelitada enda sekka paremaid mängijaid.

Hetkel kuum