Sirje Rank • 26. august 2016 kell 12:30

ELi eesistujariik kohtus Putiniga

Slovakkia peaminister Robert Fico kohtus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga  Foto: Scanpix/Reuters

Euroopa Liidu praeguse eesistujariigi Slovakkia peaminister Robert Fico kohtus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga enne reedest Visegradi riikide ühist kohtumist Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga.

Fico on Euroopa Liidus üks häälekamaid Venemaa vastu kehtestatuid sanktsioonide kriitikuid.

„Teeme teiega koostööd kui Euroopa Liidu eesistujaga, et parandada meie kaubandus- ja majandussuhteid Euroopaga,“ ütles Putin Ficole kohtumise alguses. Fico vastas, et Slovakkia ja Venemaa head suhted annavad kõigile võimaluse majandussuhted varasemal tasemel taastada, vahendas agentuur Bloomberg.

Ühtlasi andis Fico teada oma kavatsusest arutada Venemaa presidendiga suuri energiaprojekte.

Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles sel nädalal Tallinna väisates, et Minski protsess Ukraina ja Venemaa vastasseisu lahendamiseks on edenenud väga visalt ja et ta ei näe põhjust sanktsioonide leevendamiseks.

Moskvast siirdus Fico Varssavisse, kus toimub Tšehhi, Poola, Slovakkia ja Ungari valitsusjuhi ühine kohtumine Angela Merkeliga.

Fico on nimetanud Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone absurdseks. Ka Ungari peaminister Viktor Orban on öelnud, et ei toeta sanktsioonide jätkamist. Tšehhi uudisteagentuur CTK vahendas äsja, et president Milos Zeman kutsub Tšehhit üles liituma nende riikidega, kes toetavad Venemaa-vastaste sanktsioonide lõpetamist.

Slovakkia pealinnas Bratislavas toimub 16. septembril Euroopa Liidu valitsusjuhtide kohtumine, kus hakatakse arutama, kuidas Euroopa Liit Suurbritannia lahkumise järel edasi liikuma peaks. 

Hetkel kuum