Äripäev • 16. oktoober 2016 kell 11:15

Silicon Valley miljardär panustab Trumpile

Peter Thiel  Foto: EPA

Legendaarne ettevõtja ja investor Peter Thiel toetab USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kampaaniat 1,25 miljoni dollariga, kirjutab The New York Times.

Väljaande teatel on Thiel tehnoloogiasektorist ainus silmapaistev vabariiklaste kandidaadi toetaja ning see on tema esimene annetus Trumpi toetuseks. Selle annetusega tõuseb investor Trumpi kampaania suuremate toetajate sekka.

Ühed suuremad annetajad on riskifondi Renaissance Technologiesi juht Robert Mercer, kes koos tütre Rebekah Merceriga toetasid Trumpi kampaaniat 15,5 miljoniga. Tuntud kinnisvaraarendaja Geoffrey Palmer toetas presidendikandidaati 2 miljoni dollariga.

Thiel: USA vajab muutust

Thieli lähedalseisva allika sõnul tunneb Forbesi rikaste edetabelis 246. kohal (tema varanduse väärtuseks hinnatakse 2,7 miljardit dollarit) olev investor, et USA vajab remonti ning Trump suudaks seda teha. Thieli kõneisik keeldus uudist kommenteerimast.

Seni on tehnoloogiamaailm rahakotirauad Trumpi ees kindlalt lukus hoidnud. Ühtedel andmetel on Trump saanud tehnoloogiasektorist toetusi 300 000 dollari jagu ning teistel andmetel üksnes 19 000 dollarit.

Ettevõtjad: Trump on katastroof

New York Timesi teatel on Trumpi seisukohad sisserände osas tipptehnoloogia ettevõtete seisukohtadele vastupidised ning ta pole erilist huvi üles näidanud ka teiste ettevõtjate jaoks olulistes küsimustes. Juulis kirjutas üle 100 Silicon Valley liidri alla kirjale, kus Donald Trumpi nimetati “katastroofiks innovatsioonile”.

Peter Thiel on tuntud eelkõige makseteenuseid pakkuva PayPali kaasasutajana ning ühtlasi oli ta Facebooki esimene professionaalne investor. Samuti on tema riskikapitalifond Valar Ventures investeerinud rahaülekandevõimalusi pakkuvasse Eesti idufirmasse TransferWise.

Hetkel kuum