Pille Ivask • 21. märts 2017
Jaga lugu:

Kes on maailma vanim miljardär?

Maria Franca Fissolo on maailma vanim miljardär  Foto: Internet

Alates eilsest kannab maailma vanima miljardäri tiitlit itaallanna Maria Franca Fissolo, kelle abikaasa oli magusaimpeeriumi Ferrero omanik.

Kuni eilseni kandis maailma vanima miljardäri auväärset tiitlit David Rockefeller, filantroop ning pankur, naftagigandi Standard Oil asutaja John D. Rockefelleri viimane lapselaps. David Rockefeller suri 101aastasena. Forbest andmeil oli tema varanduse väärtus 3,3 miljardit dollarit, olles seega rikkuselt maailmas 604. kohal.

Vanima miljardäri tiitlit kannab nüüd aga 99aastane Maria Franca Fissolo, kelle varanduse väärtuseks hinnatakse koguni 26,3 miljardit dollarit. Ühtlasi on Fissolo ka maailma rikkamate naiste nimistu etteotsa kuuluja.

Fissolo abikaasa, Michele Ferrero, suri kahe aasta eest. Nende poeg Giovanni on nüüd Ferrero eesotsas. Muuhulgas on Giovanni Ferrero ametlikult ka Itaalia rikkaim inimene. Kõige muu kõrval toodab Ferrero näiteks Kinderi šokolaade, Tic Taci dražeesid kui mõistagi ka Nutella kreemi.

Fissolole järgnevad vanimate miljardäride nimekirjas ameeriklane 98aastane Henry Hillman, kes on tegev olnud finantssektoris ning kelle varanduse väärtuseks hinnatakse 2,6 miljardit dollarit. Hillmanile järgneb 96aastane endine pankur Aloysio de Andrade Faria (2,4 miljardit).

Jaga lugu:
Hetkel kuum