Venemaalased on valmis Eesti turismiärisse investeerima

Vene miljonär Andrei Katkov (pildil keskel) Nooruse spaahotelli avamisel.  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 27. märts 2017 kell 10:30

Venemaa miljonärile, Sillamäe sadama kaasomanikule Andrei Katkovile kuuluv OÜ Termak Real Estate ostis möödunud nädalal Narva-Jõesuus 1,8 hektarit maad ja hotelli Liivarand, ostuhinda ei avaldata.

Investeeris Sillamäe sadamasse 2004. aastal koos oma äripartneri Jevgeni Maloviga ja omandas 50% sadamast. Vene ajakirjanduse andmetel on Katkov ja Malov Sillamäe sadamasse investeerinud ligi 64 miljonit eurot.

2014. aasta septembris avas Katkov Narva-Jõesuus luksusliku spaa Noorus.

Katkov oli Äripäeva mulluses Rikaste TOPis 90. kohal vara väärtusega 29,4 miljonit eurot. 

OÜ Termak Real Estate juhataja Filipp Dolžkov andis teada, et nad tahavad Liivarannast teha vanade seinte vahel asuva endise nimega kolmetärnihotelli, kuhu tuleb 69 numbrituba ja spaa, kirjutab Põhjarannik. Tema sõnul saab Liivarannast spaahotelli Noorus eraldiseisev korpus, kus on elamine odavam, kuid tegevust on plaanis veelgi laiendada ja ehitada Nooruse kahe korpuse vahele veepark.

Veepargi ehitus läheb esialgsetel hinnangutel maksma 7,5 miljonit eurot ning ettevõtjal on kavas küsida selleks EASilt ideaalis kuni 30% toetust, mida esimesel katsel saada ei õnnestunud.

Hotelli ehitust on Narva-Jõesuus valmis alustama ka Sillamäel ja Narvas Aquaphori veefiltrite tootmisega tegelev OÜ Westaqua-Invest, mis on samuti osa Venemaa ettevõttest. Juhatuse liige Valeri Lavrov ütles, et neil on valminud projekt spaakompleksi ja basseiniga hotelli ehitamiseks nõukogudeaegse Tervisehalli kohale.

Loe pikemalt ajalehe Põhjarannik 25. märtsi numbrist.

Hetkel kuum