Mait Kraun • 28. aprill 2017 kell 13:45

Toorpiima vahendaja kasvatas kasumit

Piim.  Foto: Andres Haabu

Toorpiima vahendamisega tegeleva Epiko Tulundusühistu tegevuse on keeruliseks muutnud piimahindade volatiilsus Euroopa ja maailma turgudel.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et erinevate toodete vahendamisega tegeleva Epiko TÜHi müügitulu langes 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 8,1 protsenti 18,43 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 97 136 euro võrra 103 679 euroni.

Tulundusühistu EPIKO on üleriigiline ja kahetasandiline ühistu, mille juriidilisteks liikmeteks on piirkondlikud ühistud ja äriühingud. Ühistute liikmeteks on piimatootjad-farmerid ja talunikud. Ettevõtte peamine tegevusala on toorpiima kokkuost ja edasimüügi vahendamine.

„2016.a. tegevusaasta oli piimatootjatele piimaturgude ebastabiilsuse tõttu keeruline. TÜ EPIKO keskmine kokkuostuhind liikmetelt oli võrreldav Eesti keskmise kokkuostuhinnaga. Raske turusituatsioon sundis tootjaid optimeerima piimatootmist (s.o vähendama mahtu) ning mitmed tootjad lõpetasid piimatootmise,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. EPIKO kaudu turustati eelmisel aastal kokku 80 653 tonni toorpiima.

Ettevõtte ainus juhatuse liige on Üllas Hunt. Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum