Äripäev • 6. juuni 2017 kell 11:07

FI hoiatas Polybius Foundation'i eest, firma peab teadet ülekohtuseks

Foto: Ekraanitõmmis

Finantsinspektsioon hoiatas, et tänavu asutatud firma Polybius Foundationil puudub rida lubasid, kuid ettevõtte enda teatel polegi neil neid vaja.

Nimelt teavitas Finantsinspektsioon kliente ja investoreid, et äriühing Polybius Foundation OÜ (äriregistri kood 14202836) ei oma Eestis krediidiasutuse, makseasutuse, e-raha asutuse ega investeerimisühingu tegevusluba ja seega puudub Polybius Foundation OÜ-l õigus osutada Eestis nimetatud ettevõtjate poolt osutatavaid teenuseid.

Samuti ei ole nimetatud ettevõte registreerinud mistahes avaliku pakkumise prospekti veebilehe www.polybius.io kaudu pakutavate token'ite osas. Äriregistrist nähtub, et ettevõte asutati tänavu 13. veebruaril ning see kuulub osaühingule Burfa Capital, mille omanikud on Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko. Mõlemad on ka Polybius Foundation OÜ juhatuse liikmed.

Vastuseks Finantsinspektsiooni 06.06.2017 teatele seoses Polybius Foundation OÜ tegevusega teatas ettevõte Äripäevale, et ei oma krediidiasutuse, makseasutuse, e-raha asutuse ega investeerimisühingu tegevusluba, kuna Polybius Foundation OÜ ei tegele ühegi eelnimetatud tegevusega ega paku ka seonduvaid teenuseid.

Polybius Foundation OÜ on ettevõte, mis organiseeris ühisrahastuse (inglise keeles crowdfunding) kampaania kasutades blockchain tehnoloogiat selleks, et saada ühisrahastust loodava finantsasutuse loomiseks. Loodav finantsasutus taotleb kõik vajalikud tegevusload enne tegevuse alustamist lisaks põhi- ja kaassüsteemide arendusele.

Finantsinspektsioon teatab õigesti, et polybius.io prospekt ei olnud registreeritud Finantsinspektsioonis. Siinkohal soovib äriühing rõhutada, et vastavalt Eesti Vabariigi seadustele, ühisrahastuse kampaaniad, mille käigus ei väljastata investoritele varalisi õigusi ega kohustusi, ei ole loetud väärtpaberite avaliku pakkumusena Väärtpaberituru seaduse mõttes ning neid ei pea registreerima Finantsinspektsioonis“.

*Täpsustatud pealkirja ja sisu 08.06.2017.

Hetkel kuum