Mait Kraun • 25 juuni 2017

Merinvesti kasum ja käive kasvasid

Eurod  Foto: Raul Mee

Kummitooteid valmistav Merinvest kasvatas nii müügitulu kui ka kasumit. Üldiselt on ettevõtte näitajad püsinud eelmiste aastatega võrreldes stabiilsena.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kummitoodete tootmisega tegeleva Merinvest OÜ müügitulu kasvas 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 0,3 protsenti, 15,11 miljoni euroni. Ärikasum langes 12 043 euro võrra, 698 042 euroni.

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 313 inimest, võrreldes 2015. aastaga langes see näitaja 6 võrra. Käive töötaja kohta tõusis 2 protsenti, 48 273 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 5 protsenti, 963 euroni kuus.

Firma peamiseks tegevuseks on firma Freudenberg masinate ja tööriistadega kummitoodete tootmine ja väljavedu Saksamaale, selgub aruandest.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Merinvesti tootmismahud ja investeeringud tootmisse on püsinud stabiilsetena ja aruandeaasta lõppes osaühingule kasumiga. Tellimuste saamine sõltus suuresti üldisest olukorrast maailmaturul ja nõudluse kõikumisest, mis omakorda on mõjutanud ka firma käivet.“

Alates 2015. aasta märtsikuust on OÜ Merinvesti ainuomanik Saksamaa ettevõte Freudenberg DS Beteiligungs GmbH. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum