Äripäev • 2. oktoober 2017 • 3 min
Jaga lugu:

Coop Pank avas uksed

Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihand ning juhatuse esimees Margus Rink.
Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihand ning juhatuse esimees Margus Rink.  Foto: Andras Kralla

Täna alustas tegevust Coop Pank, mis ühendab esimesena Eestis panganduse jaekaubandusega ja toob igapäevased pangateenused Coopi kauplustesse üle Eesti.

Coopi Panga eesmärk on võimaldada klientidel kasutada pangateenuseid seal, kus nad seda kõige enam vajavad, teatas ettevõte pressiteates. Coopi kauplustes avatavates pangapunktides saab avada pangakontot, taotleda krediitkaarti või väikelaenu. Coop pangakaart annab Coop kauplustes allahindluseid ja alates järgmise aasta kevadest saab võtta sularaha välja Coopi kaupluste kassadest.

Coop Pank loodi senise AS Eesti Krediidipanga põhjal. Tänasest on panga uus ametlik ärinimi Coop Pank AS. Nimevahetuse läbivad ka kõik Krediidipanga tütarettevõtted.

Coop Panga suuromanik on Coop Eesti, 19 piirkondlikust tarbijate ühistust koosnev toidu- ja esmatarbekaupade müügiga tegelev grupp, millel on 350 kauplust ning ligi 600 000 püsiklienti.

 

Foto: Andras Kralla

Pangakaart kui kliendikaart

Coop Panga nõukogu esimees Jaanus Vihandi ütles pressiteates, et Coop kaupluste võrgustik võimaldab uuel pangal turule tulla Eestis uudse äristrateegiaga. „Coopi eesmärk on luua tugev kodumaisel kapitalil põhinev pank, mis kasutab Eesti turul esmakordselt ära panganduse ja jaekaubanduse sünergiat. Me toome igapäevased pangateenused inimestele lähemale, et nad ei peaks enam lihtsamate pangatoimingute tegemiseks sõitma kümnete kilomeetrite kaugusele,” ütles ta.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink sõnas, et pank tuleb turule järk-järgult. Tema sõnul on Coop Panga brändile vastava väljanägemise saanud 14 üle Eesti asuvat pangakontorit, millest esimesed on kolinud Coopi kauplustesse. Tööd alustas uus internetipank. Lisaks toimib Coop pangakaart Coop kaupluste kliendikaardina, mis annab ostudelt allahindluseid ja kogub boonuspunkte. Rink lisas, et kasutusele tulevad Coop Panga arvelduspaketid Rahn ja Rändrahn, mis sisaldavad ühe kuutasu sees erinevaid teenuseid ning võimaldavad ilma lisatasuta sularaha välja võtta kõikide Eesti pankade sularahaautomaatidest.

Endine Krediidipank

Seniste Krediidipanga klientide ja partnerite jaoks ei too kaubamärgi ning ärinime vahetus kaasa muutusi – kõik senised lepingud kehtivad endisel kujul edasi, samuti jäävad kehtima Krediidipanga logoga pangakaardid, kuid Coop Pank lubab need soovi korral tasuta välja vahetada uute vastu.

Eesti ainus ühistuline jaekaubandusgrupp Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub enam kui 350 kauplust, ostis tänavu jaanuaris varem Moskva Pangale kuulunud enamusosaluse ASis Eesti Krediidipank. Coop seadis eesmärgiks luua Krediidipanga põhjal tugev Eesti kapitalil põhinev Coop Pank, mis kasutab ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. 19 ühistust koosnev Coop Eesti turuosa oli 2016. aastal 21% ja käive 508,3 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt