Märt Belkin • 11. oktoober 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Majanduse suurim murekoht on ikka tööjõupuudus

Ettevõtlusminister Urve Palo ja Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing.  Foto: Andres Haabu

Eesti majandusel läheb praegu küll hästi, ent tööjõupuudus on jätkuvalt väga suur probleem, leiavad konjunktuuriinstituudi eksperdid.

Värskes majandusülevaates toovad konjunktuuriinstituudi eksperdid välja, et majanduse hetkeolukord on väga tugev – hinnang pole nii kõrge olnud buumiaja tipust saati. Pööret pahemuse poole pole põhjust peljata.

Konjunktuuris toob EKI aga esile ka Eesti peamised majandusprobleemid. Esikohal troonib jätkuvalt oskustööjõu puudus, esikolmikusse jõuavad ka vähene innovatsioon ja ebapiisav konkurentsivõime.

Samas on aga mõistagi paranenud (välis)nõudlus, mis veel juunis ekspertidele samuti kõvasti peavalu tegi. Kasvanud on ka usaldus valitsuse majanduspoliitika suhtes ning ükski ekspert ei kahelnud septembris keskpanga usaldusväärsuses.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo märkis, et probleemide esikolmikule tuleb läheneda nii, et vajadus tööjõu järele olekski väiksem, sest vaatamata püüdlustele tuleb leppida sellega, et inimesi Eestisse vajalikul määral juurde ei tule.

„Ettevõtete konkurentsivõime tõstmise ja innovatsiooni suurendamise võtmeteguriks on uute kaasaegsete tehnoloogiate kasutamine, mis hõlmab eelkõige tööstuse laialdast digitaliseerimist,“  rääkis Palo pressiteates.

Ta tõi välja, et, et tulevast aastast saavad tööstusfirmad enda kitsaskohtade leidmiseks ja lahendamiseks teha riigi toel digitaliseerimisanalüüsi. Tööstuse digitaliseerimiseks on 2018–2020 aastatel ette nähtud 5,6 miljonit eurot, toetatakse ka näiteks teadlikkuse tõstmist ja pilootprojekte.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt