Medicum plaanib jõuliselt laieneda

Medicumi juhi Tõnis Alliku sõnul plaanitakse nii vana maja remonti kui uue maja ehitamist.  
Kristel Härma • 18 oktoober 2017

Erameditsiini firma Medicum on asutanud uued aktsiaseltsid ja plaanib ka uut perearstikeskust.

Medicum on sel aastal jagunenud ja asutatud on aktsiaseltsid Medicum Tervishoiuteenused, Medicum Varad ja Medicum Investeeringud. „Me oleme lihtsalt praegu oma tegevusi erinevate ettevõtete vahel ringi paigutamas, et tervishoiuga seotud tegevused oleksid ühes ettevõttes ja muud tegevused on siis teises ettevõttes. Ja ka varad oleksid eraldi ettevõttes,“ ütles Medicumi juhtiv Tõnis Allik.

Allik ütles, et jagunemiseks otsest põhjust ei ole, kuid näiteks mõtlevad nad sellele, kuidas oma hoone korda tegemiseks laenuraha ja raha kaasata. „Lihtsalt on selline süsteemi korrastus,“ sõnas ta ja märkis, et rahastamise juhtimise muudab see selgemaks.

Medicum AS kuulub Medicum Valduse OÜ-le, mille omanikud on läbi ettevõtete Jaanus Vool ja Kalev Karu.

Medicumil on kliinikud Tallinnas Lasnamäel ja Sadama piirkonnas, kodulehe teatel on nende Tartu filiaal suletud.

Allik rääkis, et nende perearstikeskus sai esmatasandi tervisekeskuse staatuse ja praegu projekteerivad ka uut keskust, mida aitab ehitada riik. „Hakkame perearstidele uut maja ehitama järgmisel aastal. Need on võib-olla esimesed suuremad sammud.“

Uue maja eelarve võiks tema hinnangul olla nelja miljoni euro kandis, millest tuleb osa raha riigilt. Minimaalselt 25 protsenti tuleb neil endal maksta. Olemasoleva hoone renoveerimiseks vaja minev summa alles selgub.

Üldiselt ütles Allik, et ega ilmselt keegi tervishoius ei saa öelda, et läheb üleliia hästi. Peamised kitsaskohad on tema sõnul seotud ennekõike rahastamise ja lepingutega. „Järgmisel aastal on ka uus konkurss tulemas ja me loodame, et tervishoiuteenus Lasnamäel säilib ja areneb. Tegemist on ikkagi väga suure linnaosaga ja Medicum on siin peamine teenuseosutaja eriarstiabis.“

Viimase majandusaasta aruanne on Medicumil esitamata, kuid Alliku sõnul jäigi see venima jagunemiste pärast. „Ma nüüd peast ei oska öelda, aga me olime ikkagi vist, ma loodan, väikses plussis,“ ütles ta.

Hetkel kuum