Äripäev • 19. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Soome 100 meelitas kohale enneolematu hulga turiste

Soome 100  Foto: Reuters/Scanpix

Soomes ööbinud välisturistide arv kasvas eelmisel aastal 14% võrra – 2017. aastal ööbis Soomes 6 594 235 turisti, vahendas Yle.

„Soome pälvis tänu oma 100 aasta juubelile palju välismeedia tähelepanu. Lisaks sellele oleme ka tõusnud mitme parimate reisisihtkohtade reitingu etteotsa,“ kommenteeris Visit Finlandi juht Paavo Virkkunen.

Kõige rohkem turiste saabub Soome Venemaalt, Saksamaalt, Rootsist, Suurbritanniast ja Hiinast.

Välisturistide seas on kõige populaarsemad Helsingi ja selle lähiümbrus ning Lapimaa. Helsingis ööbinud turistide arv kasvas aasta varasemaga võrreldes 13%, Lapimaal 22%. Seepärast pole üllatav, et Soome lennujaamu haldav Finavia kavatseb Lapimaa lennujaamade arendusse suurinvesteeringuid, kirjutas Yle. Rovaniuemi lennujaamas kasvas mullu reisijate arv 20% võrra, Kittiläs 26%.

Business Finlandi teatel on kiire turisminduse kasv Soomes seotud üleüldise tendentsiga ning tänu majanduskasvule neis riikides, kust Soome saabutakse, saab prognoosida vaid turismisektorile jätkuvalt häid aegu.

Paljud Euroopa turismimagnetitest linnad on külastajatest ülerahvastatud ja seepärast otsitakse järjest enam rahulikke ja ka ohutumaid sihtkohti. Üha enam turiste hindab loodust ja vaikust.

Business Finlandi hinnangul peaks Soome rohkem keskenduma sellistele klientidele, kes on valmis maksma elamuse ja emotsiooni eest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt