16. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Venemaa palub Lätil jälle õhuruumi sulgeda

Venemaa sõjaväeõppus Zapad 2013. aastal.  Foto: Reuters

Läti kaitseministeerium teatas, et Venemaa palub teist korda viimase paari nädala jooksul sulgeda oma õhuruumi raketikatsetuste jaoks. Sulgemine peaks toimuma neljapäeval.

Ministeerium teatas, et Venemaa liikluskontrolli juht informeeris Läti Tsiviillennunduse agentuuri, et Venemaa merevägi reserveerib õhuruumi 17.–19. aprillini ja kavandab raketikatsetusi Läti majandustsooni kohal Läänemerel 19. aprillil kell 11–23.

Vene pool kutsus Läti lennundusagentuuri sulgema oma õhuruumi kuni 20 kilomeetri kõrgusel ja 40 kilomeetri kaugusel rannajoonest.

Läti kaitseministeerium peab selliseid katsetusi oma territoriaalvete vahetus läheduses põhjendamatuks ja provokatiivseks ja väljendab muret seoses Venemaa võimekusega garanteerida selliste katsetuste turvalisus, meenutades, et 12. aprillil kukkus Vene sõjaväe helikopter alla.

Alles üle-eelmisel nädalal sulges Venemaa õhuruumi Läti majandustsooni kohal, kuigi halva ilma tõttu ühtki raketti välja ei lastud.

„Sellist õppust tuleb võtta kui Venemaa strateegilist kommunikatsiooni ja jõu näitamist teistele piirkonna riikidele,“ märkis Läti kaitseministeerium.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt