Äripäev • 30. oktoober 2018 kell 14:33

Raadiohommikus: miks IKEA ja Daimler armastavad Eestit?

IKEA teatas täna, et ostab osaluse Eesti idufirmas.  Foto: Heinz-Peter Bader, Reuters

Eesti idufirmad on kõrges hinnas pikkade traditsioonidega ettevõtete hulgas. Eile avalikustas IKEA, et ostis osaluse nutiaedade tootjas Click & Grow. Miks meie idufirmasid nii kõrgelt hinnatakse ja miks Eesti suurettevõtjad ei ole siinseid idufirmasid veel avastanud, sellest räägib Äripäeva raadio hommikuprogrammis Starship Technologiesi üks asutajatest Ahti Heinla.

Lisaks on hommikuprogrammi külalisteks kaks aastat tegutsenud päikesekatuste tootja Roofit.solar juhid Andri Jagomägi ja Andres Anijalg, kellega räägime Roofit.solari konkureerimisest Teslaga ning koostööst rahvusvahelise energiaettevõttega ENGIE.

Eile kukkus tegelike kasusaajate andmete esitamise tähtaeg. Koos rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juristi Taivo Põrkiga teeme kokkuvõtte, kui paljud ettevõtted seda kohustust täitsid ja kas tuleks tulevikus tegelike kasusaajate nõudes midagi muuta. Lisaks viskame pilgu kolmapäeval ilmuvasse Äripäeva palga TOPi.

Hommikuprogrammi juhivad Liis Amor ja Aivar Hundimägi.

Päev jätkub nelja saatega.

10.00–11.00 "Kodanikualgatuslik riigireform“. Riigireformi sihtasutus soovitab riigikogul koostada kava halduskoormuse vähendamiseks. Mida see plaan peaks endas sisaldama ning kuidas tõsta Eestis riigijuhtimise kvaliteeti, sellest räägime saates Jüri Raidla ja Jaan Pillesaarega. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

11.00–12.00 "Triniti eetris". Mais jõustunud küberturvalisuse seaduse eesmärk on tagada võrgu- ja infosüsteemide turvalisus. Triniti jurist Maarja Lehemets ja advokaat Peeter P. Mõtsküla selgitavad saates, milliseid ettevõtteid uus seadus puudutab ja milliseid nõudeid peavad nad nüüd täitma. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

13.00–14.00 "Delovõje ljudi". Saatekülaliseks on Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõsko ning räägime sellest, mida peaks silmas pidama kinnisvarasse investeerimisel ning mis on see, mis paneb Maial silmad särama seda tööd tehes. Samuti kõneleme sellest, kas ja kui palju on venelased hakanud investeerima kinnisvarasse ning kuidas on Peterburi venelased leidnud tee Scandium Kinnisvarasse. Saatejuht on Alyona Stadnik.

15.00–16.00 "Fookuses".* Seoses viimasel ajal taas päevakorda tõusnud gaasiseadmete olukorraga kordame saadet, mis oli esmakordselt eetris augustis. Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektori asetäitja Ingrid Teinemaa ja Gaasivõrkude juhatuse esimees Roman Bogdanovitš selgitavad saates, kui teadlikud on inimesed kodudes ja ettevõtetes gaasiohutusest ja milliseid levinumaid vigu gaasiseadmete kasutamisel tehakse. Saatejuht on Aivar Hundimägi.

Kuula raadiot otse SIIT.

* - kordussaade

Hetkel kuum