Priit Pokk • 30. aprill 2019 kell 15:51

Linnapeade tasude TOPis üllatab Ida-Virumaa vallajuht

Alutaguse valla juht Tauno Võhmar.  Foto: Sven Arbet

Umbes 4800 elanikuga Alutaguse valla juht Tauno Võhmar saab keskmiselt kuutasu 3611 eurot, see tähendab 75 senti kuus iga inimese pealt.

Sellise kuupalgaga on Võhmar valla- ja linnajuhtide palgaedetabelis kaheksandal kohal. Palgaedetabeli kõige kõrgematel kohtadel asuvad omavalitsusjuhid on nüüdseks endine Tallinna linnapea Taavi Aas (keskmiselt 5301 eurot kuus) ning Tartu linnapea Urmas Klaas (keskmiselt 4500 eurot).

Kui arvestada Kallase ja Aasa palgad linnas elavate inimeste peale, saab Aas iga kuu 1,2 senti ja Klaas 4,7 senti iga inimese pealt.

Kevadel omavalitsuse juhtimise hüljanud Taavi Aas ja Siim Kallas olid kohalike omavalitsuste juhtide palgaedetabelis vastavalt 1. ja 6. kohal.  Foto: Andres Haabu, Andras Kralla

Kevadel Viimsi linnapea tooli riigikogu aseesimehe kohaga asendanud Siim Kallas jäi 3840 euro suuruse keskmise palgaga alla mitmele teisele Harjumaa omavalitsusjuhile.

Kallas jäi edetabelis kuuendale kohale, tema ette jäid nii Saue vallavanem Andres Laisk (keskmiselt 4363 eurot), Saku vallavanem Marti Rehemaa (keskmiselt 4174 eurot) ja Rae vallavanem Mart Võrklaev (3883 eurot). Kõik kolm said ka erinevalt Aasast, Kallasest ja Klaasist ka aasta jooksul lisatasusid - vastavalt 4235 eurot, 3000 eurot ja 2170 eurot.

Seitsmendalt kohalt leiab esimese vallajuhi väljaspoolt Harjumaad - Saarema vallajuhi Madis Kallase. Aasta varem oli edetabeli tipus samuti Taavi Aas, kuid temale järgnesid mitmed omavalitsusjuhid, kes said haldusreformi järgselt suuri preemiaid.

Vaata kogu edetabelit:

Hetkel kuum