Äripäev • 5 oktoober 2019

Nädala raadiohitid: visioon rohelisemast majandusest ja kogemuslugu müüginippidest

Selle nädala populaarseimas raadiosaates räägiti, kui läbimõeldud ja terviklik on Eesti ühiskonna ja majanduse visioon tagamaks jätkusuutliku keskkonna tuleviku põlvkondadele.  Foto: Shutterstock

Sellel nädalal paelus Äripäeva raadio kuulajaid kõige enam saade sellest, kui läbimõeldud ja terviklik on Eesti ühiskonna ja majanduse visioon, tagamaks jätkusuutlik keskkond tulevikus. Populaarne oli ka kogemuslugu müügipäringute arvu kümnekordistamisest ning käsitlus ühisrahastuse kriisist.

Nädala enimkuulatud saated on:

1. Valitsuse visioon rohelisemast majandusest on hägune

Kuigi majanduskonverentsil „Äriplaan 2020“ tõdes enamik tippjuhte, et majandus liigub paratamatult keskkonnasäästu kursil, tõdes peaminister Jüri Ratas konverentsi avades, et keskkonnasäästuga seotud maksuküsimused vajavad veel vähemalt järgmiste üldvalimisteni seedimist. Samuti jättis peaminister puudutamata PÕXITi temaatika.

Seega küsisime saates „Äripäev eetris“ kui läbimõeldud ja terviklik on Eesti ühiskonna ja majanduse visioon tagamaks jätkusuutliku keskkonna tuleviku põlvkondadele.

Saates arutlesid Äripäeva ajakirjanikud Linda Eensaar, Neeme Korv ja Allan Rajavee.

Kuula saadet siit:

2. Kuidas müügipäringute arvu kümnekordistada?

Seekordsed "Lavajutud" on salvestatud müügijuhtimise aastakonverentsil.

Pakume kuulamiseks kolme ettekannet, milles viiteid, kuidas planeerida 2020. aasta müüki.

Esimesena kõneleb Cleveroni B2B turunduse juht Edith Väli (pildil) teemal "Kuidas müügipäringute arvu kümnekordistada?". Tema järel räägib Telia Tallinna piirkonna müügijuht Rait Videvik teemal "Kuidas juhtida müügiosakonda reaalajas?".

Kolmandana saab sõna Elisa telemüügivaldkonna juht Ülle Liblikas. Tema teema on "Kuidas Elisa oma telemarketingiosakonna müügitulemusi parandas?".

Kõnelejaid modereerib Hando Sinisalu.

Kuula saadet siit:

3. Ühisrahastuses seisku iga investor enda eest

Investor Toomase tunnis tegime juttu kahest suuremast teemast, milleks olid septembris ühisrahastuses lahvatanud kriis ning selgemaks saanud pensioni II samba reform.

Lisaks vaatasime otsa läinud kuule Tallinna börsil ning rääkisime nippidest, kuidas tõsta üürikinnisvara tootlust ja mis võimalused on abieluvara jagamisel.

Saates osalesid Liina Laks, Anu Lill, Indrek Mäe ja Kaspar Allik.

Kuula saadet siit:

4. Kuidas Kaidi Ruusalepp üleilmset ettevõtet ehitab?

Seekord on saates külas rahvusvahelist investeerimisplatvormi Funderbeam ehitav ja juhtiv Kaidi Ruusalepp.

Temaga tuleb juttu sellest, kuidas kiires kasvus ja paljude võimaluste keskel enda fookust ning ka juhi tervist hoida, kuidas panna kokku suuri asju ellu viiv meeskond, mida ta värbamisel inimestelt küsib ja paljust muust.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

5. Kas ettevõtjad on mures võimaliku languse pärast uuel aastal?

25. septembril toimus Äripäeva korraldatud konverents Äriplaan 2020, kuhu kogunevad igal aastal ettevõtete omanikud ja juhid, et üheskoos vaadata peale järgmisele aastale. Millised on prognoosid? Kuidas jahenevas majanduses ettevõttega areneda? Millised olid ettevõtjate peamised teemad Äriplaanil?Kas kardetakse uut kriisi?

Saate esimeses pooles jagavad stuudios muljeid ajakirjanikud Allan Rajavee, Rivo Sarapik ja Kaisa Gabral.

Lisaks kuuleme saates Äriplaanil kohapeal salvestatud interjuusid konverentsil osalenud ettevõtjatega. Saate esimese poole lõpus räägivad Kuusakoski juhatuse esimees Kuldar Suits ja juhatuse liige Toomas Kollamaa ettevõtte Kuusakoski plaanidest järgmise aastaga seoses.

Saate teises pooles avavad kaarte Meelis Einstein Kunda Nordic Tsemendist ja Priit Uustulnd Kaamos Kinnisvarast.

Kuula saadet siit:

6. G4S vähendab tehnoloogia abil töötajate arvu ning muudab kuvandit

Äritehnoloogia saates räägib 2300 töötajaga turvaettevõtte G4S juht Priit Sarapuu kogemustest IT-lahenduste loomisel ja klientidele pakkumisel. Kas tehnoloogia pealetung tähendab, et inimesi jääb turvaäris vähemaks? Ja kas G4S on varsti ka ise tehnoloogiafirma? Oma kommentaari lisab Elisa Eesti juhatuse liige Margus Vaino.

Saadet juhib Indrek Kald.

Kuula saadet siit:

7. Indeksifondidesse investeerimise ABC

Äripäeva raadio hommikuprogrammis oli külas blogi dividendinvestor.ee ee eestvedaja ja endine Danske pensionifondide juht Märten Kress, kellega rääkisime indeksifondidesse investeerimisest. Muuhulgas tuli juttu sellest, millisel juhul on kasulikum valida indeksit järgiv pensionifond ja millal tasub valida ETF.

Hommikuprogrammi tegid Juhan Lang ja Indrek Mäe.

Kuula intervjuud siit:

Hetkel kuum