25 mai 2017

Pärnus tehtud pinglaed ilutsevad Transferwise’i kontoris ja Ateena lennujaamas

Tipptasemel pinglagede tootja Vecta Design valmistab kuus 15 000–20 000 ruutmeetri jagu lagesid ning see kõik valmib käsitööna. 85% lagedest eksporditakse, kuna ettevõtte toodang on kvaliteedi ja innovatsiooni poolest maailma esirinnas.

Pärnus asuva Vecta Design OÜ toodetavad pinglaed on arenenud traditsioonilistest lagedest valgusaastate kaugusele. Praegu on küll lagede valguslahendused kõige minevam kaup, kuid sõltuvalt kliendi fantaasiast valmistab ettevõte nii piltide, mustrite, peeglite, kristallide kui ka erinevate värvidega pinglagesid. Ning Euroopas on juba suur nõudlus Vecta Designi toodetud heli neelavate lagede järele.

Üks viimane ettevõtte töödest oli Tartu Lõuna-Keskuse lagi, kuhu telliti 140 ruutmeetrit valguslagesid ning millel on Navitrolla maalid. Pärnu Viiking Spaale tehti loodusfotodega valguslaed ning Transferwise’i Tallinna kontor sai lakke valgust läbikumavad pilved. Hotelli Hilton lagedel ilutseb aga must klaas. Ateena lennujaamale tegi Vecta Design mitme aasta vältel erikujulisi lampe, valguslagesid ning valgusseinu erinevate lennujaama alade jaoks.

“Mitte kunagi pole kahte täpselt ühesugust lage, kõik, mis me toodame, ongi käsitöö. Meie kliendid Euroopas ja mujal maailmas hindavad kvaliteeti,” lausus ettevõtte juhatuse liige Diana Kilievoi.

Vecta Design hoolib oma klientide tervisest ja kasutab oma toodetes alternatiivset plastifikaatorit, mis ei sisalda ftalaate* ning on tehtud taimsel baasil ja on tervisele täiesti ohutu.

Ftalaatide vältimiseks pinglaes tasub vältida tooteid ja tootjaid, kes pakuvad materjale, mis on laiemad kui kaks meetrit ning millel on magus lõhn, kuna ftalaatide peitmiseks kasutatakse lõhnaaineid.

*Ftalaadid – (dibutyl phthalate (DBP) ja di(2-ethylhexyl) phthalate (DEHP), butyl benzyl phthalate BBP või BzBP) – on meie igapäevakeskkonnas ühed kõige levinumad ained. Ftalaate kasutatakse peamiselt plasti pehmendajatena (plastifikaatorina), aga ka mitmete lubrikantide ja lahustite tootmisel, neid leidub näiteks kosmeetikavahendites, mänguasjades, värvides, liimides, pakendites, pestitsiidides, põrandakatetes ja odavates pinglagedes, mis on toodetud Hiinas. Uuringud on näidanud, et ftalaadid võivad mõjutada inimese tervist rakutasandil, DBP, DEHP ja BBP on tuntud kui tõsiste arengudefektide põhjustajad. Samuti seostatakse ftalaate hormonaalsete muutustega, madalama spermatosoidide hulga ja kvaliteediga, ülekaalulisuse, diabeedi ja kilpnäärme talitluse häiretega ning tekitavad allergilisi haigusi, sh astmat. Kahtlustatakse ka, et ftalaadid tekitavad vähkkasvajaid.

Kvaliteetne Saksa tooraineTerves maailmas on lisaks Vecta Designile kaks-kolm firmat, kes toodavad kvaliteetsest materjalist testitud ja sertifitseeritud pinglagesid. Eestis on firma aga ainus, kes nii kõrget standardit pakub. Kodumaise tootja valmistatud pinglagede kvaliteedi alustala on Saksamaalt pärit tooraine, millele on firma truu olnud juba 10 aastat. Eriti suures vaimustuses on Eesti tootja kvaliteedist ameeriklased ning Kilievoi sõnul on nende pluss ka see, et nad toodavad kiiremini kui Ameerika enda firmad.

Ettevõtte müügi- ja projektijuht Triin Meresaar rääkis, et paraku liigub turul palju ebakvaliteetset Hiinas toodetud pinglagede analoogi, millel puuduvad igasugused paberid. “Erinevus Euroopa ja Hiina toodangu vahel on see, et Euroopas kasutatakse sellised materjale, mis on tervisele ohutud. Testid näitavad, et võrreldes mänguasjadega on Hiinas toodetud pinglagedes 100 korda rohkem kahjulikke aineid,” selgitas Meresaar. Seevastu Vecta Design pinglagi on tervisele täiesti ohutu.

Range kontrollVecta Designi pinglagede tootmine jaguneb kolme etappi ning kui esimene neist ongi kvaliteetne tooraine, siis teine samm on kvaliteetne tootmine. Tootmises läbib lae iga ruutmeetri 10 inimest, sest igas tootmisetapis on kontroll, et majast ei läheks välja praagiga kaupa. Ettevõtte tootmise muudab usaldusväärseks ka staažikas meeskond, kuna kümmekond võtmetöötajat on firmas tööl olnud juba 11 aastat, selle asutamisest saati.

Kolmandaks tootmisetapiks on kvaliteetne paigaldamine. Vecta Designil on edasimüüjaid üle terve maailma – Euroopast Kanadani. “Koolitame kõiki oma edasimüüjaid vastavalt standardile, et ka paigalduskvaliteet oleks ühtlane. Me ei müü ka Eestis lagesid ilma paigalduseta, kuna tahame kindlad olla lagede korrektses paigalduses,” märkis Meresaar.

 

Vecta Design OÜ on 2006. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, kus töötab 40 inimest.

Vecta Design  
Hetkel kuum