Autovedajad on Rootsi sõidu suhtes segaduses

04. jaanuar 2001, 13:46

Mitmed autovedajad kurdavad, et Hansatee pole suutnud nendega veo ja hindade suhtes läbirääkimisi pidada. ?Kõige rohkem häirib autovedajaid teadmatus,? ütles Alu Veoki juht Aivo Härmaste. ?Laeva väljumiskoha suhtes vahet pole ? väljugu või Pärnust?.

Estline asemel uuest aastast Rootsi liinidel opereeriva Hansatee turundusdirektori Viljar Jaamu sõnul pole nad tõesti kõikide vedajatega lepinguid sõlmida suutnud, aga aega on veel 15. detsembrini. ?Räägime läbi paarikümne kliendiga päevas. Loomulikult on eelised suurematel klientidel ja neil, kes pole viivitanud teenuse eest maksmisega,? ütles Jaamu.

Osa autovedajaid suunab praegu veokid Lätis asuvasse Ventspilsi. Üks suurematest vedajatest, kelle autod Tallinna suundumise asemel nina Läti poole keeravad, on Raplamaal tegutsev RA-SAT. ?Aasta lõpul ja selle aasta esimesel kuul me Eestist Rootsi sisuliselt sõita ei saa,? kinnitas firma juht Valdur Siilbek. ?Ventspilsi on aga meilt peaaegu 500 kilomeetrit?.

Ventspilsi sadamat kasutab Tallinna ja Paldiski kõrval ka Baltazar Transport. ?Paldiski-Kapellskäri liin ei kannata esialgu mingit kriitikat,? ütles firma pealogistik Arvo Pajo. ?Nüüd peame aga Taani suunduva auto panema Rootsi asemel hoopis Kieli suunduva laeva peale?.
Ventspilsi eelistamist kinnitas ka ühe väiksema firma juht, kes oma nime avalikustada ei soovinud.

Muudatused laevade väljumispaigas ja arusaamatused klientidega said alguse, kui AS
Hansatee ja seni Stockholmi liinil opereerinud Estline?i omanik Eesti Merelaevandus sõlmisid detsembri alguses Regina Baltica ja Baltic Kristina laevapereta prahtimislepingud, mis hakkasid kehtima sellel aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing