Metsaäris tahetakse karmistada käibemaksuseadust

10. jaanuar 2001, 16:36

Eile kiideti valitsuse istungil heaks keskkonnaministri Heiki Kranichi ja rahandusministri Siim Kallase poolt esitatud käibemaksuseaduse muutmise seadus, millega soovitakse sulgeda metsaärikate käibemaksust möödahiilimise võimalused ja kindlustada lisaks paremale maksude laekumisele ka ausat konkurentsi metsatööstussektoris.

Nüüdse seaduse muudatuse eesmärgiks on muuta lisaks töötlemata metsamaterjalile ka töödeldud metsa ehk saematerjali käibemaksukohuslaseks riigi ees kauba ostja, mitte müüja. 1999. aastal muudeti käibemaksuseadust, et sahkerdamist metsaga piirata. Kui tavaliselt tasub riigile käibemaksu kauba või teenuse müüja, siis metsamaterjali puhul muudeti kord vastupidiseks ? riigile maksab maksu metsa ostja.

Eesti Metsatööstuse Liidu tegevdirektori, endise riigikogulase Olav Antoni sõnul oli selline muutus kasulik, sest metsa kokkuostjaid on vähem kui müüjaid ja neid on lihtsam kontrollida. Paraku leidsid metsaärikad võimaluse hakata vormistama tavalisi palke vahepeal töödeldud puiduks ja saama ebaseaduslikult metsa eksportimisel riigilt ?tagasi? käibemaksu.

Ettepaneku kohaselt võiks seadusemuudatus jõustuda tänavu 1. aprillist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing