Kokkulepe: reisirongid sõidavad 3. märtsini

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 17:07

Teede- ja sideministeerium ning AS Edelaraudtee jõudsid kokkuleppele, mille põhjal Edelaraudtee jätkab reisijatevedu Narva ja Tartu suunas ning Kagu-Eestis 3. märtsini, teatas ministeeriumi esindaja.

Samas lepiti kokku, et läbirääkimised Edelaraudtee ning ministeeriumi vahel võivad jätkuda, kui pooled leiavad uusi lahendusi reisiliikluse jätkamiseks Eesti Raudtee infrastruktuuril kuni aasta lõpuni.

Teede- ja sideministeerium jätkab ettevalmistusi rongide asendamiseks maanteetranspordiga alates 4. märtsist.

'Tänase kohtumise tulemusena on Edelaraudteel võimalus jaanuarikuu jooksul esitada ministeeriumile uusi ettepanekud reisijateveo jätkamiseks kuni käesoleva aasta lõpuni,' kinnitas Edelaraudtee nõukogu esimees Jim Morgan. Tema esimehe sõnul peab Edelaraudtee reaalseks koostada mitu uut alternatiivset pakkumist.

Miinimumvariandina võib kõne alla tulla kava, mis koostatakse lähtuvalt 2001.aasta riigieelarve raamidest ning eeldades, et sellega saab lahendatud eelkõige Lõuna-Eesti inimeste transpordivajadused ehk jäetakse tööle need liinid, kus inimeste liikumisprobleemid muutuvad raudteeliikluse sulgemisel kõige teravamaks.

Edelaraudtee tuleb vastu ministeeriumi soovile vedada reisijaid 28.veebruari asemel kuni 3.märtsini, et rongiliikluse katkestamine ei toimuks keset töönädalat. Edelaraudtee ei kavatse kolme lisapäeva eest täiendavat rahalist toetust küsida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing