Saarlased müüvad tänavate remondiks soojafirma

15. jaanuar 2001, 07:52

Kuressaare linn kavandab tänavate remontimiseks ligi 100 miljoni kroonist suurprojekti, mille rahastamiseks müüb linn maha soojaettevõtte ja taotleb raha Euroopa Liidu PHARE abiprogrammilt, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Soojafirma müügiks on olemas kohaliku võimuliidu põhimõtteline kokkulepe,? lausus linnapea Jaanus Tamkivi. ?Tingimused on küll paika panemata, aga et müüki ette valmistada ja turgu uurida, see on kokku lepitud.?

Linnavalitsus loodab Kuressaare Soojuse müügist saada 20?30 miljonit krooni, mis moodustaks veerandi PHARE projektide puhul nõutavast omafinantseerimisest.
Koos abirahaga saaks investeerida 80?100 miljonit krooni, mis võimaldaks kaks kolmandikku linnatänavatest lähiaastatel täielikult korda teha. See summa on vaid poole väiksem kui kümme korda suurem Tallinn investeeris möödunud aastal teede ehitamiseks ja remondiks.

Samaaegselt aktsiate müügi ettevalmistamisega peaks algama ka tänavate rekonstrueerimise projekti koostamine. Kiireimal juhul loodab Kuressaare tänavate parandamisega alustada juba sel sügisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing