Kaver maksis Egiptuse puhkusepalga tagasi

16. jaanuar 2001, 08:17

Läinud nädalal parlamenditöö asemel Egiptuses turismireisil käinud isamaaliitlasest riigikogu liige Jüri Kaver maksis eile riigile tagasi nelja puudutud istungipäeva eest saadud palga - 3414 krooni, kirjutab Postimees.

Kaver loob Eestis pretsedendi, sest on teadaolevalt esimene riigikokku valitud poliitik, kes tööaja puhkamiseks kasutamist tunnistades palgast loobub.

?Puudusin läinud töönädalal neli päeva riigikogust ja suurt uhkust ma selle üle ei tunne,? nentis Kaver Postimehele. «Olin 6.-13. jaanuarini turismireisil Egiptuses.?

Vahepealse aja Araabia suurriigi pealinnas Kairos ning Punase mere äärses kuurortlinnas Hurgadas veetnud Kaveri sõnul oli tegemist soojamaa-reisiga, mida ta oli oma perele ammu lubanud, mis aga lükkus üha edasi nii töistel põhjustel kui ka viieaastase poja tervise tõttu.

Kaveril oli töölt äraolekuks küll riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare nõusolek, ent palgata puhkuse võtmise avaldust ta sõidu eel ei kirjutanud.

Eile pidas Kaver tekkinud olukorra üle nõu parlamendi raamatupidajatega. Pärast istungit suundus Kaver panka ja kandis jaanuaris nelja päeva eest arvestatud palgaraha tagasi riigikogu kantselei kontole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing