Eurotsoonile ekspertidelt mõõdukam kasvuprognoos

24. jaanuar 2001, 15:19

Europarlamendi tellimusel eurotsooni majandusväljavaateid prognoosinud seitsme ajutrusti ennustus jääb optimismilt alla Euroopa Komisjoni ja Euroopa Keskpanga ametlikule prognoosile, edastab Financial Times online.

Täna avaldatud ennustuse järgi kasvab eurotsooni majandus sel aastal 2,8 protsenti ja tuleval aastal 2,7 protsenti, mis jääb ametlikust prognoosist 0,3 protsendipunkti võrra väiksemaks.

Ajutrustid seadsid küsimärgi alla väite, et eurotsooni maksukärped suudavad eratarbimise kasvu hoida ka tänavu mullusega samal tasemel, mis suurendaks sisemajanduse kogutoodangut 0,6% võrra. Nende arvates ei kaalu eratarbimise kasv üles negatiivset mõju välisnõudluse vähenemisest ning mõju läinud aastal toimunud laenuintresside tõusust.

Samas ei usu värske prognoos Euroopa intresside alanemist enne tulevat aastat, kui just Euroopa majanduskasv järsult ei pidurda või euro dollari suhtes liiga kiiresti tugevnema ei hakka.

Raporti järgi kasvab sel aastal mullusest kiiremini vaid Kreeka majandus.

Uurimuse koostasid Austria Wifo, Soome Etla, Prantsuse OFCE, Saksa DIW ja IsW, Itaalia Promeetia ja Suurbritannia Niesr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing