Vedurijuhid nõudsid piketil valitsuselt mõistlikke tegusid

31. jaanuar 2001, 08:07

Eile üle Eesti tunniajase hoiatusstreigi korraldanud Edelaraudtee vedurijuhid nõudsid valitsuselt reisirongiliikluse jätkamist ja inimeste mõnitamise lõpetamist, kõige suuremad piketid leidsid aset Tallinnas ja Tapal, kirjutab Postimees.

Tallinna Balti jaama oli kella 13ks kogunenud kuni paarsada peamiselt vene keelt kõnelevat inimest, kes nõudsid reisirongiliikluse jätkumist Tartu ja Narva suunal ning Kagu-Eestis.

Ametiühingute korraldatud piketile kaasa võetud plakatitel nõuti nii teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni liipritele panemist kui ka Edelaraudtee endise juhi Jüri Kuusiku ministriks nimetamist.

Tapal võttis kella poole nelja ajal hilinenud Tartu rongi vastu ligi 300 inimest, kes linnapea Voldemar Nellise sõnul pidasid ennast igati viisakalt üleval. Tapal toimunud miitingu korraldasid valitsusliitu kuuluvate Mõõdukate ja Isamaaliidu Tapa esindajad.

Mõõdukast linnapea väitel ei näe ta asjade sellises käigus poliitilist vastuolu, sest nemad seisavad eelkõige oma linna elanike eest. ?Meil tehtud statistika kohaselt läheb Tapalt igal hommikul pealinna tööle ligi 50 inimest, kes Aegviidus elektrirongile ümber istuvad,? rääkis Nellis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing