Loksa laevaremonditehast ootab võõrtööliste palkamise tõttu kohus

05. veebruar 2001, 08:10

Seitse Leedust pärit töömeest viivad Loksa laevaremonditehase juhi taas halduskohtuniku ette, sest ühelgi tema tehases trümmiluuke keevitanud mehel polnud piirivalvuritele ette näidata luba Eestis töötamiseks, kirjutab Postimees.

Peamiselt Klaipedast pärit töölistegrupi juht Vladimir ?ilinskas (47) muutus nõutuks, kui tehast eelmisel neljapäeval kontrollinud piirivalvurid tema meeste passid ära korjasid ja ütlesid, et nad saavad Eestis ebaseadusliku töötamise eest trahvi.

Laevaremonditehasest tabatud leedukad tulid Eestisse 13. jaanuaril. Nad keevitasid siin kokku trümmiluuke, teenides niimoodi kuni 700 litti ehk 2870 krooni kuus. Laevaremonditehas muretses neile ka Loksal korterid ning maksis 60 krooni päevaraha.

Leedu firma Klarsa vahendusel Loksale tööle toodud seitse leedu oskustöölist rikkusid välismaalaste seaduse seda punkti, mis keelab võõramaalastel Eestis ilma loata töötada.

Loksa laevaremonditehasele on see juba teine rikkumine, sest eelmisel suvel tabas piirivalve sealt 18 ukrainlast, kelle tehas oli palganud pargast ehitama. Kõik turismiviisadega Eestisse sõitnud ukrainlased said tookord 2300 krooni trahvi, mille tehas nende eest ära maksis.

Piirivalvel ning kodakondsus- ja migratsiooniametil on kahtlus, et ainuüksi Tallinnas kasutavad ebaseaduslikku välismaist tööjõudu kümned firmad, kuid kohtu alla on neist tänaseks jõudnud vaid neli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing