Räpina kandi mees tahab rajada maofarmi

19. veebruar 2001, 08:53

Meelis Hansar tahab Räpinasse rajada maofarmi, et tiigerpüütoni liha restoranidele müüma hakata, kirjutab SL Õhtuleht.

?Olen püüdnud ühendust saada Kõrgõzstani serpentaariumiga (maokasvandus - toim.), kuid vastust pole veel saanud,? ütleb Meelis Hansar. Ta tahab Räpinasse oma kodu lähedale tiigerpüütonifarmi rajada.

?Alles siis, kui kõik vajalikud kooskõlastused on saadud, võib maokasvanduse rajamisele mõtlema hakata,? lisab Hansar. Praegu ei oska ta öelda, millal tööga saab peale hakata. Seni pole Eestis roomajaid keegi kasvatanud, küll aga endise NSV Liidu vabariikides, teab Räpina paberivabriku tööline Meelis Hansar.

?Ega see kerge ettevõtmine pole,? tunnistab Hansar. Tema sõnul võtab ühe maopoja supiküpseks kasvatamine vähemalt viis aastat. Üks tiigerpüütoni poeg maksab 1500 krooni, täiskasvanud madusid välismaalt osta oleks aga liialt kallis. ?Seega peab madusid algul niisama pidama ja kui järelkasv on piisav, alles siis saab mõelda liha müümisele. Enne kümmet aastat ma madusid toiduks tappa ei saa,? selgitab Hansar.

Tiigerpüütoni liha omahinnaks arvutab ta ligi 1500 krooni kilost.

Keskkonnaministeeriumi infokeskuse loodusbüroo juhataja Udo Timmi kinnitusel tuleb maokasvanduse rajamiseks täita mitmeid loomapidamise nõudeid. Näiteks peab olema tagatud, et roomajad vabadusse ei pääseks. Tallinna loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul peab farmipidaja teadma, kust madusid hankida. Loodusest neid tuua ei saa. Eestis kehtib loomade sissetoomise eeskiri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing